Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
asociati - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


asociati

6 replies to this topic

#1 cetina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 July 2006 - 08:41 PM

Daca am calitatea de asociat intr-o soc.com. pot sa tin evidenta contabila a acestei societati?



#2 ramona.gabriela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 24 July 2006 - 09:50 PM

din cate imi amintesc...doar daca ai functie de administrator sau studii de specialitate




#3 Marinna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 25 July 2006 - 02:42 PM

Are cineva un exemplu de contract pentru indemnizatie administrator? Ca asociat unic in firma nu are voie sa-si faca contract de munca, dar vrea sa plateasca contributiile la stat ca pt.sal. minim pe economie si sa-si ia si indemnizatie din firma adica netul la 370 lei.
A facut cineva asa ceva ? Trebuie sa-i fac stat de plata ca si la angajati si declaratii la toate institutiile?
Multumesc
Masinile au bare de protectie, creioanele au guma de sters pentru ca oamenii gresesc !



#4 Marinna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 26 July 2006 - 10:00 AM

:blink: Ajutor !!!
Am cautat pe forum dar nu am gasit ceva concret (cred) .
Masinile au bare de protectie, creioanele au guma de sters pentru ca oamenii gresesc !



#5 cetina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2006 - 08:58 PM

Vezi postarearamona.gabriela, la Jul 24 2006, 10:50 PM, a spus:

din cate imi amintesc...doar daca ai functie de administrator sau studii de specialitate
Multumesc frumos :)



#6 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 August 2006 - 05:18 PM

Un asociat unic poate fi angajat daca face o cerere de depunere acte la Reg. Com (in baza unei decizii f.simple)Conditia este sa ai un angajat director(minim 2ore/zi).Eu am avut 2 cazuri



#7 Marinna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 207 Postari:

Postat 02 August 2006 - 09:33 AM

Multumesc frumos.
O sa merg la Registru.
Masinile au bare de protectie, creioanele au guma de sters pentru ca oamenii gresesc !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL