Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
diferente - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


diferente

8 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 12:00 PM

la editare nu mai pot adauga iconite ... ca nu vad panoul cu ele... si nici nu mai pot boldui, sublinia... textul...
si nici nu vad cine a mai scris dupa mine decat daca ies din pagina si intru din nou...
si ultimile postari se vedeau clar si usor, am vrut sa le vad si mi-a aparut doar una de la 12.51, desi azi au mai fost mesaje... la celelalt se vedeau toate pana ieseai din forum, cateodata chiar si dupa aia,...

toate astea erau posibile la cel vechi !


scuza-ma ca te bat la cap, dar cu greu ma pot acomoda cu noul format, obisnuinta e a 2-a natura... sincer ? imi placea mai mult cel vechi, era mai usor de folosit, mai placut la prezentare, asta e mai obositor, DAR merge repede.
celelalte facilitatti cred ca sunt mai mult pt. voi, adminii... ca eu nu prea m-am prins de ele... poate ca sunt si nu le-am vazut eu.

ma poti ajuta sa le dibuiesc ??

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 28 July 2006 - 12:01 PM




#2 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 12:30 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jul 28 2006, 01:00 PM, a spus:

la editare nu mai pot adauga iconite ... ca nu vad panoul cu ele... si nici nu mai pot boldui, sublinia... textul...
si nici nu vad cine a mai scris dupa mine decat daca ies din pagina si intru din nou...
si ultimile postari se vedeau clar si usor, am vrut sa le vad si mi-a aparut doar una de la 12.51, desi azi au mai fost mesaje... la celelalt se vedeau toate pana ieseai din forum, cateodata chiar si dupa aia,...

toate astea erau posibile la cel vechi !


scuza-ma ca te bat la cap, dar cu greu ma pot acomoda cu noul format, obisnuinta e a 2-a natura... sincer ? imi placea mai mult cel vechi, era mai usor de folosit, mai placut la prezentare, asta e mai obositor, DAR merge repede.
celelalte facilitatti cred ca sunt mai mult pt. voi, adminii... ca eu nu prea m-am prins de ele... poate ca sunt si nu le-am vazut eu.

ma poti ajuta sa le dibuiesc ??

La editarea unui post cand apesi butonul edit ai 2 optiuni: editeaza tot (vezi inconitele si toate celelate optiuni) si editeaza text.
Inclusiv la Phpbb cand editai mesajele nu puteai sa vezi ultimele postari la acel subiect si nu cred ca exista o astfel de optiune.
Daca accesezi butonul "Vezi noile postari" aflat in dreapta sus langa Panoul de control poti vizualiza toate mesajele noi. In fereastra aparuta ai aceleasi optiuni ca si la Phpbb. Poti vizualiza forumul, topicul, ultimul mesaj si profilul userului care a postat ultimul mesaj.
In vei putea obisnui foarte repede cu noul soft. In functie de cate posturi are si de cat de vizitat este un topic poate avea mai multe stari exprimate prin diverse iconite.
Foarte multe facilitati noi le mai gasesti in panoul de control si in optiunile de urmarire.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 01:01 PM

multumesc mult.

Vezi postareaAndreea`, la Jul 28 2006, 01:30 PM, a spus:

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jul 28 2006, 01:00 PM, a spus:

si nici nu vad cine a mai scris dupa mine decat daca ies din pagina si intru din nou...
cred ca nu m-am facut inteleasa, la vechiul forum, daca editam mesajul si il retrimiteam, timp in care altcineva mai adauga un nou mesaj, il puteam vedea si pe acela imediat dupa retrimitere, imi aparea sub al meu ... parca asa era... ceea ce aici nu se intampla... chiar am urmarit. mi-am corectat mesajul cand inca nu mai era nici unul dupa el, chiar de mai multe ori am intrat in el si am iesit, dar numai dupa ce am iesit complet din pagina au aparut la casuta cu mesaje postate si alt ultim mesaj care fusese adaugat intre timp.
ma rog, nu ca ar fi f important, dar ziceam mai mult de diferente.. :)

"editeaza tot" am dat o singura data, de curiozitate si mi-a aparut si textul citat pe care nu vroiam sa-l editez, evident... dar cred ca iconitele si restul ar trebui sa apara si cand editezi numai textul, sau nu existe existe cele 2 optiuni ci doar una singura, cum era la cel vechi, asa era mai simplu...

sper sa ma obisnuiesc repede cu noul format... lucrand cu el, e posibil.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 02:13 PM

am unit si am mutat un sir de mesaje la cosul de gunoi... e mai complicat decat la vechiul forum, orice ati spune, acolo dadeam click pe butonul mesajului, topicului, dupa ce selectam f. usor forumul unde vroiam sa-l duc, ... sunt dezamagita.



#5 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 02:26 PM

Va trebui sa te obisnuiesti cu el.
Dintr-un motiv care-mi scapa moderatorii trec peste limitarea de 10 minute pentru a edita mesajele, lucru care nu e normal. Sper sa rezolvam aceasta problema cat mai curand posibil.
Phpbb este un soft gratuit, cu putine facilitati. Tot ce aveati pana acum pe forum era munca adminului dupa multe instalari de moduri care se stricau la fiecare update si dadeau multa munca si bataie de cap. Vezi problema chestionarelor si nu era singura.
Faptul ca-mi pot gestiona singura panoul de control incluzand optiunile pentru messagerie si email plus optiunile de urmarire a mesajelor si subscriere la forumuri este un pas enom inainte.
Forumul merge repede, functia de cautare este excelenta, navigarea este usoara. Este bine structurat, se modereaza usor.
Este cel mai bun soft din acest moment care exista pe piata. Daca nici acesta nu satisface cerintele membrilor conta.ro ... :unsure:

In alta ordine de idei..avem cel mai bun soft si va trebui sa ne obisnuim cu el mai devreme sau mai tarziu!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 02:33 PM

Andreea, eu nu il pot modera usor... ma rog.

mai am o mare rugaminte : am vrut sa modific titlul chestionarului de la subiectul cu decenta in sensul ca am vrut sa adaug "pe conta.ro" la inceput ..... l-am retrimis modificat, dar mi-a disparut cu totul !!! poate il mai poti recupera.

m-am enervat deja pe programul asta nou, naiba sa-l stie folosi la fel de usor cum a fost celalalt...

multumesc.

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 28 July 2006 - 02:39 PM




#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 06:47 PM

si la mesaje, daca te-ai grabit si ai uitat sa marchezi mesajul pt. a fi arhivat si la "trimise", sayonara, s-a dus... la cel vechi era trimis automat, mai statea si in folderul de "dosare in curs de trimitere" , vedeai daca ti l-a luat destinatarul. il mai puteai edita pana atunci... aici - pa si pusi !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 28 July 2006 - 06:48 PM




#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2006 - 07:07 PM

la cel vechi vedeam capitolele in care sunt mesaje pe care nu le-am citit, ca aveau butoane colorate cu portocaliu, se vedeau imediat... la fel si accesarea la ultimile mesaje aflate in lista din dreapata, ce buna era ... dar nu mai e ... ultimile topicuri scrise sunt numai cele care au fost scrise de la ultima accesare, dincolo erau ultimile care incapeau in lista aia, poate pe unele nu apucasem sa le citesc, dar ele ramneau acolo si le citeam mai tarziu... aici nu se mai poate.

sau nu stiu eu cum se face...

si maginea forumului era mai blanda, mai "rotunda", mai lina, nu ma obosea ca noaua imagine pe care o percep ca fiind mai dura, mai patrata... mai colturoasa...

am senzatia ca e prea sofisticat pt. ce ne trebuia pe conta.ro, toate aprecierile si multumirile pt. intentia de a ne fi mai usor, dar eu ... offf... voi v-ati obisnuit ??



#9 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 July 2006 - 09:46 PM

Acesta este un soft profesionist si normal ca necesita putina adaptare...comparatiile imi aduc aminte de ce-mi spunea o experta cunoscuta: "ce usor si repede mergeau programele MS_DOS si ce complicate si ciudate sunt programele WINDOWS... dupa 1 saptamana a venit socata sa-mi spuna: doamne dar cate stie sa faca programul ala nou...i-am spus ca nu a vazut nici jumate din ce poate face :D
Totul sta in puterea si dorinta de a te adapta la nou ... altfel stateam si acum in grote... ^_^ sau si mai rau aplaudam la al 16-lea congres :wacko:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL