Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
COD FISCAL 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


COD FISCAL 2007

48 replies to this topic

#41 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 December 2006 - 12:40 AM

Vezi postareamony23, la Dec 29 2006, 12:01 AM, a spus:

ce documente imi trebuiesc pt ridicarea acestui certificat?

Eu am ridicat ieri certificatul de inreg in scopuri de TVA, de la sector 6.
In urma unei informatii primite telefonic de la AFS 6, m-am prezentat cu : copie CUI, imputernicire si copie CI.
E adevarat ca la sediul AFS 6 erau afise pe care aparea la documente necesare, in afara celor de mai sus, si copie a actului constitutiv , dar nu mi l-a cerut nimeni... probabil ca au renuntat intre timp.
Bafta maxima!



#42 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 29 December 2006 - 01:21 AM

trebuie neaparat ridicat cel tarziu vineri?
eu nu am cum sa ajung, vineri. ce fac?
ramane pt ianuarie...

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#43 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 29 December 2006 - 11:14 AM

Vezi postareamony23, la Dec 29 2006, 12:01 AM, a spus:

ce documente imi trebuiesc pt ridicarea acestui certificat?
Administratia financiara incepe activitatea pe data de 03.01.2007?
COPIE CI/BI-ADMINISTRATOR
COPIE CUI
DELEGATIE PT.ELIBERAREA CERTIF.DE INREG.IN SCOPURI DE TVA(pt. persoana care ridica)
stampila
%%%




***



#44 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 December 2006 - 11:25 AM

Eu tocmai m-am intors de la Administratie de la sector 6, erau cateva persoane la coada si n-am mai stat, eram pe fuga. Am stat insa de vorba cu inspectoarea care se ocupa de dosarul nostru, si mi-a zis ca le pot ridica linistita si in ianuarie, ca oricum or sa inceapa sa le trimita prin posta, deci nu e obligatoriu azi. M-am gandit sa va anunt si pe voi sa nu va agitati azi, ca probabil mai aveti si alte treburi ca doar vine anul nou. La multi ani tuturor si un an cat mai bun si linistit! :thumbup:



#45 ghitaachim

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Alba Iulia

Postat 29 December 2006 - 02:06 PM

Vezi postareaDENISA GRIGORITA, la Dec 28 2006, 03:21 PM, a spus:

...L(pana la 31.12.2006)Dupa aceasta data se arhiveaza si procedura va fi mai greoaie.
De unde stii ca se arhiveaza? In Alba Iulia de exemplu, am fost eu azi si cu siguranta nu se va intampla de sapt viitoare ce spui tui. Eu sunt de parere doar ca lansezi zvonuri nefondate. Cum poate sa pretinda cineva sa se distribuie atatea certificate fiscale in 2 zile? Mai ales ca azi pe la finante a fost chef si sarbatoare.
Eu va doresc pentru noul an sa renuntati la raspandirea zvonurilor, si sa va documentati ceva mai bine inainte de a posta pe forum. Si va mai doresc un an mai bun, plin de realizari!



#46 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 03 January 2007 - 01:42 AM

voi ce credeti putem astepta acest nou cod prin posta?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#47 Cristina Vanghele

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 198 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informare si cunoastere

Postat 03 January 2007 - 07:37 AM

Da, desigur!
Daca insa ai nevoie de el urgent mai bine il ridici repede de la Administratie.

Ma intreb cand vor incepe cozile pentru ridicarea lui???? Ca asa patim de regula!



#48 cerbu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:iasi

Postat 03 January 2007 - 03:28 PM

Buna.Eu am fost astazi si am ridicat certificatul si am avut nevoie doar de o delegatie, pe care am luat de la finante Iasi.



#49 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 03 January 2007 - 03:48 PM

Vezi postareacerbu, la Jan 3 2007, 03:28 PM, a spus:

Buna.Eu am fost astazi si am ridicat certificatul si am avut nevoie doar de o delegatie, pe care am luat de la finante Iasi.
Stii si tu cum sta treaba: fiecare administratie cu regulile ei.(eu sunt din Galati) :thumbup:
%%%




***






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL