Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decalaratia 710 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


decalaratia 710

6 replies to this topic

#1 laura_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 12 August 2006 - 08:41 AM

Buna ziua!Am si eu nevoie de un sfat, o parere.
s-a depus pt o firma in luna iulie o declaratie 710 pt contributiile salariale, insa persoana care a depus-o avand mai multe declaratii (300,100) nu a obseravat ca d-na de la Adm sect 6 nu i-a restituit si un formular 710.Am mers la Adm pt o cerere de eliberare duplicat al acestei declaratii si mi s-a spus ca nu se poate elibera un duplicat al ei, insa declaratia apare depusa in baza lor de date, au verificat si este depusa!
Cum fac sa intru in posesia unui duplicat sau ceva pe care sa-l pun la dosarul firmei??
Cineva mi-a spus ca trebuie sa cer o fisa de platitor, ma ajuta fisa de platitor in situatia mea?
Va multumesc!!



#2 roxana marin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:

Postat 12 August 2006 - 09:07 AM

In fisa iti apare ca ai depus declaratia 710, precum si data la care ai depus-o, iar daca cei de la Adm. chiar nu vor sa ti-o dea, cred ca alta solutie mai buna nu ai...

nu mai citati postul imediat anterior :angry:

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 12 August 2006 - 10:13 AM




#3 laura_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 12 August 2006 - 09:47 AM

multumesc mult



#4 laura_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 12 August 2006 - 10:00 AM

daca nu cer prea mult Roxana , te rog sa-mi spui si mie cu ce trebuie sa ma duc la adm pentru eliberarea acestei fise de platitor?
cerere inregistrata la ei, imputernicire, copie dupa CUI, copie dupa buletinul meu?
mai trebuie ceva? Auzisem ca cer pt eliberare si un top coli.
multumesc mult :excl:



#5 george75

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 14 August 2006 - 08:55 PM

E vorba de fisa sintetica a fiecarei obligatii de plata . In ea apare declaratia rectificativa depusa de tine . Ia la tine o imputernicire din parte firmei si buletinul . Eu unul de cate ori am cerut-o cu astea m-am dus si nu am aratat decat imputernicirea .



#6 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 14 August 2006 - 09:36 PM

Vezi postareageorge75, la Aug 14 2006, 09:55 PM, a spus:

E vorba de fisa sintetica a fiecarei obligatii de plata . In ea apare declaratia rectificativa depusa de tine . Ia la tine o imputernicire din parte firmei si buletinul . Eu unul de cate ori am cerut-o cu astea m-am dus si nu am aratat decat imputernicirea .
eu am procedat mai putin complicat :am refacut declaratia , am mers la functionara de la ghiseu si am rugat sa verifice si sa-mi puna stampila care sa ateste depunerea, motivand ca din greseala am rupt exemplarul cu stampila adm(sect. 3) , si asa am rezolvat fara probleme.



#7 laura_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 15 August 2006 - 05:47 AM

multumesc mult!
O sa incerc si eu doar cu imputernicirea, voi reface declaratia si poate reusesc cum a-ti zis voi, ar fi mai simplu.
O zi buna!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL