Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
amortizare leasing financiar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


amortizare leasing financiar

1 reply to this topic

#1 ancaramona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 August 2006 - 01:26 PM

Buna ziua,
Imi cer scuze ca revin cu un subiect destul de dezbatut, dar nu reusesc sa gasesc un raspuns concret la problema mea: as vrea sa stiu daca amortizarea pentru un mijloc de transport achizitionat in leasing financiar se calculeaza la valoarea de intrare sau la diferenta dintre valoarea de intrare si valoarea reziduala conform omf 1752?
Va multumesc si va doresc o duminica placuta.



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 August 2006 - 01:59 PM

La valoarea de intrare ,doar val. reziduala este si ea de altfel tot o rata.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL