Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
master la ASE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


master la ASE


27 replies to this topic

#21 acidut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 10 September 2008 - 02:13 PM

Suna la CECCAR si intreaba despre acel master. O sa iti spuna ca este o informatie eronata.



#22 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 10 September 2008 - 09:50 PM

Ieri s-a intrebat la cursurile de pregatire pentru acces, iar raspunsul sefului de la Bucuresti a fost: categorig NU!
Cititi regulametul profesiei si vedeti ce si cum. Si asa ASE a redus nr de locuri, de ce ar fi ei mai cu mot chiar daca sunt ASE?

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 10 September 2008 - 09:51 PM




#23 Bosket

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi
  • Interests:Have a nice day! :)

Postat 17 September 2008 - 08:34 AM

si eu m-am inscris la master sistem Bolognia Contabilitate,Expertiza si Audit ....tot pt a nu da examen de acces...pt ca asa am auzit si eu in Iasi,ar fi acelasi sistem.Eu am incercat anul trecut sa iau acest examen si am picat din cauza dreptului.este efectiv de tocit....ar fi fost mult mai placut daca am fi dat examen numai din materia la care nu am promovat.dar nu..trebuie la toate...mi-a pierit si tot cheful de invatat...si daca va fi acelasi sistem ca anul trecut....
Have a nice day!



#24 Ortansa Balaban

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2008 - 03:22 PM

exista un master la ASE dupa care intri in stagiu la auditori si experti dar e in limba engleza,costa 3000 eur pe an si e certificat ACCA-asta da master :thumbup:



#25 adrianamonica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 16 March 2009 - 03:35 PM

Buna,
Eu am vorbit azi cu cei de la ceccar Bh legat de echivalarea exemenului de master ( am terminat si facultatea in 2002 si masterul tot la conta si audit in 2007)cu examenul de acces iar raspunsul a fost ca doar cei care vor termina in 2010 facultatea vor avea aceasta facilitate deci, avem doar o diploma de master :sad:



#26 supernany

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 24 August 2010 - 02:14 PM

Puteti sa-mi spuneti unde se poate face masterul ca pe urma sa poti intra mai usor la experti. Va multumesc



#27 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2010 - 07:43 AM

La o universitate a carui program de master este acreditat de ARACIS !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#28 vero14zna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 11 November 2012 - 10:19 PM

Vezi postareasupernany, la 24 August 2010 - 02:14 PM, a spus:

Puteti sa-mi spuneti unde se poate face masterul ca pe urma sa poti intra mai usor la experti. Va multumesc

Gasesti toate informatiile pe ceccar.ro http://ceccar.ro/ro/..._iulie_2012.pdf






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL