Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate de gestiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contabilitate de gestiune

4 replies to this topic

#1 Guest_nico_maria_*

  • Guests

Postat 28 August 2006 - 09:26 AM

buna ,

oare este cineva care ma poate ajuta si pe mine?
cum se calculeaza diferentzele de pret pentru produs finit?

multumesc

Aceasta postare a fost editata de nico_maria: 28 August 2006 - 09:30 AM




#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 August 2006 - 01:26 PM





#3 MIRELA-bc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 October 2007 - 03:57 PM

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat?? Cum sa calculez pretul de productie la produsele obtinute intr-o fabrica de lapte , tinand cont ca se foloseste aceeasi materie prima , laptele , iar produsele obtinute se considera toate produse principale. Am gasit intr-o carte metoda indicilor de echivalenta , am incercat sa o aplic dar rezultatele obtinute sunt nereale. rezulta un litru de lapte 3,4 lei iar la vanzare este 1,8 lei. Nu stiu daca am calculat corect consumul specific de materie prima sau daca , in cazul in care cheltuielile nu corespund intr-u totul influienteaza acest pret!!!
Astept o parere urgenta!!!
totul se face cu multa , multa rabdare!!!



#4 jullia_nana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Targu Mures

Postat 10 May 2009 - 09:48 AM

buna..
am si eu o nelamurire...
m-am angaja de curand la o societate, productie panificatie....si am constatat ca socetatea nu a tinut contabilitate de gestiune pana acum,.In legea contabilitatii, este stipulata obligativitatea intocmirii contabilitatii de gestiune....
Sa inteleg ca la un eventual control as putea sa am probeme..?.. Ar fi cazul sa ma apuc sa tin aceasta evidenta ?..
:sad:



#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 10 May 2009 - 10:16 AM

Da.

Dana







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL