Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Recuperare sume CM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Recuperare sume CM

2 replies to this topic

#1 Un_catel_simpatic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:Capitala tuicii din Romania

Postat 30 August 2006 - 08:25 PM

Am si eu o problema: cu ocazia acordarii in luna iunie a avansului pentru profesori pe luna iulie si august, am facut "greseala" de a plati contributia de 0,75% aferente acestor 2 luni(cei de la trezorerie ziceau ca putem da avans doar daca achitam toate contributiile). Anul acesta am iesit tot pe minus cu concediile medicale(am de recuperat de pe tot anul 2006 diferente de aproape 2000 RON). Am un caz de cancer si unul de TBC, si pana la sfarsitul anului se pare ca tot de recuperat voi avea. Cum pot recupera sumele platite pe cele 2 luni?
Cei de la CASS au fost foarte "evazivi", ziceau ca se poate compensa de pe o luna pe alta(dar daca nu am decat de recuperat, de unde sa compensez?!)
Banuiesc ca trebuie facuta INCA o cerere pentru aprobarea cererii de recuperare.....cum numai la CASS se intampla...dar traim in Romania si nu ar trebui sa ne mai mire nimic
Doi beţivi, la bar, fac conversaţie:
- Câinele tău muşcă?
- Nu, niciodată!
- Atunci cum poate să mănânce?



#2 minea_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Location:constanta

Postat 31 August 2006 - 10:00 AM

Vezi postareaUn_catel_simpatic, la Aug 30 2006, 08:25 PM, a spus:

Am si eu o problema: cu ocazia acordarii in luna iunie a avansului pentru profesori pe luna iulie si august, am facut "greseala" de a plati contributia de 0,75% aferente acestor 2 luni(cei de la trezorerie ziceau ca putem da avans doar daca achitam toate contributiile). Anul acesta am iesit tot pe minus cu concediile medicale(am de recuperat de pe tot anul 2006 diferente de aproape 2000 RON). Am un caz de cancer si unul de TBC, si pana la sfarsitul anului se pare ca tot de recuperat voi avea. Cum pot recupera sumele platite pe cele 2 luni?
Cei de la CASS au fost foarte "evazivi", ziceau ca se poate compensa de pe o luna pe alta(dar daca nu am decat de recuperat, de unde sa compensez?!)
Banuiesc ca trebuie facuta INCA o cerere pentru aprobarea cererii de recuperare.....cum numai la CASS se intampla...dar traim in Romania si nu ar trebui sa ne mai mire nimic
nu compensa nimic cu lunile urmatoare.cere-le banii nu-i lasa in buzunarul lor ca si asa cand ai nevoie sa faci niste analize nu mai au plafon si trebuie sa le platesti sau sa astepti cateva luni daca nu se intampla sa mori intre timp.




#3 ovidium28

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Location:Alba

Postat 04 September 2006 - 01:54 PM

Vezi postareaUn_catel_simpatic, la Aug 30 2006, 06:25 PM, a spus:

Am si eu o problema: cu ocazia acordarii in luna iunie a avansului pentru profesori pe luna iulie si august, am facut "greseala" de a plati contributia de 0,75% aferente acestor 2 luni(cei de la trezorerie ziceau ca putem da avans doar daca achitam toate contributiile). Anul acesta am iesit tot pe minus cu concediile medicale(am de recuperat de pe tot anul 2006 diferente de aproape 2000 RON). Am un caz de cancer si unul de TBC, si pana la sfarsitul anului se pare ca tot de recuperat voi avea. Cum pot recupera sumele platite pe cele 2 luni?
Cei de la CASS au fost foarte "evazivi", ziceau ca se poate compensa de pe o luna pe alta(dar daca nu am decat de recuperat, de unde sa compensez?!)
Banuiesc ca trebuie facuta INCA o cerere pentru aprobarea cererii de recuperare.....cum numai la CASS se intampla...dar traim in Romania si nu ar trebui sa ne mai mire nimic

Am avut de recuperat CM pe luna februarie si martie. Am facut cerere de recuperare a sumelor si am primit banii abia in luna iulie 2006. Asa ca o sa vezi banii cred ca dupa ce ne integram in UE.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL