Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Facturi neinregistrate la timp - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Facturi neinregistrate la timp

3 replies to this topic

#1 Cristian Mazilu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara, Romania

Postat 31 August 2006 - 06:16 PM

Am o problema destul de mare as zice... am facut inchiderea la 30.06.2006, si facturile de la furnizorul de Internet emise in data de 09 mai si 12 iunie (aferente lunilor respective), au ajuns la mine abia acum, luna iunie fiind inchisa. Am vreo sansa sa le inregistrez cumva la 1 iulie? Mentionez ca am depus si bilantul si declaratia 100 la 30 iunie, si nu as mai prea vrea sa umblu la ele.

Multumesc mult.



#2 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 31 August 2006 - 08:17 PM

Da, cu siguranta le poti inregistra la 1 iulie, sau august.
Daca au venit prin posta, si mai bine, le pastrezi cu tot cu plicul stampilat cu data postei. Daca nu, le treci tu in registrul de intrari/iesiri. Si daca nici din ala nu ai... nici o problema, ca s-au mai vazut cazuri.

Aceasta postare a fost editata de Ligia Georgescu: 31 August 2006 - 08:18 PM




#3 Cristian Mazilu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara, Romania

Postat 31 August 2006 - 08:50 PM

Vezi postareaLigia Georgescu, la Aug 31 2006, 09:17 PM, a spus:

Da, cu siguranta le poti inregistra la 1 iulie, sau august.
Daca au venit prin posta, si mai bine, le pastrezi cu tot cu plicul stampilat cu data postei. Daca nu, le treci tu in registrul de intrari/iesiri. Si daca nici din ala nu ai... nici o problema, ca s-au mai vazut cazuri.
Multumesc frumos. Din fericire, am registru de intrari/iesiri.



#4 sorin.vaslui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Vaslui

Postat 25 September 2006 - 08:34 PM

Vezi postareaCristian Mazilu, la Aug 31 2006, 09:50 PM, a spus:

Vezi postareaLigia Georgescu, la Aug 31 2006, 09:17 PM, a spus:

Da, cu siguranta le poti inregistra la 1 iulie, sau august.
Daca au venit prin posta, si mai bine, le pastrezi cu tot cu plicul stampilat cu data postei. Daca nu, le treci tu in registrul de intrari/iesiri. Si daca nici din ala nu ai... nici o problema, ca s-au mai vazut cazuri.
Multumesc frumos. Din fericire, am registru de intrari/iesiri.


Fiscal nu e nici o problema fiind vorba de cheltuieli. Esti pasibil insa de amenda, dat fiind ca sunt documente neinregistrate la perioada la care se refera.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL