Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cazier Fiscal - sector 6 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cazier Fiscal - sector 6

3 replies to this topic

#1 IoanZ

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 September 2006 - 04:12 PM

Buna, as dori, in masura in care stiti si voi, cateva informatii legate de emiterea unui cazier fiscal pentru o persoana fizica domiciliata in sector 6, Bucuresti.
Am download-at de pe web cererea, am inteles ca trebuie sa depun in sediul din Strada Dimitrie Gerota(fosta J.L.Calderon) nr.13 sector 2 respectiva cerere impreuna cu dovada platii taxei pentru eliberarea certificatului. Ceea ce nu am reusit sa aflu este:
1. unde anume trebuie sa achit aceasta taxa;
2. care este valoarea ei, daca se doreste eliberarea in regim de urgenta?
3. Se poate achita la orice filiala CEC daca se cunoaste codul IBAN afisat pe site-ul Ministerului de finante: RO08TREZ70620210121XXXXX - trez. sect 6?

Multumesc anticipat



#2 Sakura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 242 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2006 - 04:46 PM

Pe D.Gerota este DGFP. Suna si intreaba la ei: 3057095 (asta e telefonul dat pe site-ul Ministerului de Finante).




#3 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 September 2006 - 04:52 PM

Vezi postareaIoanZ, la Sep 4 2006, 05:12 PM, a spus:

Buna, as dori, in masura in care stiti si voi, cateva informatii legate de emiterea unui cazier fiscal pentru o persoana fizica domiciliata in sector 6, Bucuresti.
Am download-at de pe web cererea, am inteles ca trebuie sa depun in sediul din Strada Dimitrie Gerota(fosta J.L.Calderon) nr.13 sector 2 respectiva cerere impreuna cu dovada platii taxei pentru eliberarea certificatului. Ceea ce nu am reusit sa aflu este:
1. unde anume trebuie sa achit aceasta taxa;
2. care este valoarea ei, daca se doreste eliberarea in regim de urgenta?
3. Se poate achita la orice filiala CEC daca se cunoaste codul IBAN afisat pe site-ul Ministerului de finante: RO08TREZ70620210121XXXXX - trez. sect 6?

Multumesc anticipat

te duci la admin fin sect 6 (popa tatu) cu buletinul sau o copie dupa buletin si platesti o taxa la ei, este 5 ron pt regim normal (10 zile) si 20 ron (pt urgenta). La mine s-a dus altcineva sa plateasca si a fost OK, pt ca a avut toate datele de pe BI.
Apoi cu chitanta si cu cererea resp te duci la DGFP, pe str Jean Louis Calderon - langa Teatrul Mic la camera 2 parca si depui chitanta, cererea + copie BI. In 10 zile ai termen de ridicare.
nu stiu daca se poate plati la cec sau la trez, ar trebui sa se poata, dar trebuie sa intrebi.



#4 IoanZ

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 September 2006 - 08:46 AM

Vezi postareamihavesa, la Sep 4 2006, 02:52 PM, a spus:

Vezi postareaIoanZ, la Sep 4 2006, 05:12 PM, a spus:

Buna, as dori, in masura in care stiti si voi, cateva informatii legate de emiterea unui cazier fiscal pentru o persoana fizica domiciliata in sector 6, Bucuresti.
Am download-at de pe web cererea, am inteles ca trebuie sa depun in sediul din Strada Dimitrie Gerota(fosta J.L.Calderon) nr.13 sector 2 respectiva cerere impreuna cu dovada platii taxei pentru eliberarea certificatului. Ceea ce nu am reusit sa aflu este:
1. unde anume trebuie sa achit aceasta taxa;
2. care este valoarea ei, daca se doreste eliberarea in regim de urgenta?
3. Se poate achita la orice filiala CEC daca se cunoaste codul IBAN afisat pe site-ul Ministerului de finante: RO08TREZ70620210121XXXXX - trez. sect 6?

Multumesc anticipat

te duci la admin fin sect 6 (popa tatu) cu buletinul sau o copie dupa buletin si platesti o taxa la ei, este 5 ron pt regim normal (10 zile) si 20 ron (pt urgenta). La mine s-a dus altcineva sa plateasca si a fost OK, pt ca a avut toate datele de pe BI.
Apoi cu chitanta si cu cererea resp te duci la DGFP, pe str Jean Louis Calderon - langa Teatrul Mic la camera 2 parca si depui chitanta, cererea + copie BI. In 10 zile ai termen de ridicare.
nu stiu daca se poate plati la cec sau la trez, ar trebui sa se poata, dar trebuie sa intrebi.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL