Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ATENTIE MARE cum postati! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ATENTIE MARE cum postati!


9 replies to this topic

#1 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 05 September 2006 - 07:19 PM

Daca vreti sa raspundeti la un subiect trebuie sa apasati butonul "ADDREPLY"
Daca vreti sa raspundeti la un subiect citand un post anterior trebuie sa apasati butonul "REPLY
Daca apasati pe butonul "!RAPORT" mesajul va fi raportat moderatorilor in loc sa apara pe forum!

Aceasta postare a fost editata de kimba: 20 September 2006 - 07:11 PM

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 20 September 2006 - 07:16 PM

Postare Raportată din contracte prestari servicii, Astăzi, 04:33 PM
Valer

Membru junior


Grup: Members
Postări: 34
Membrul Nr.: 100,515
inscris: 10-February 05



kimba,

Acest mesaj v-a fost trimis de valer prin linkul "Raporteaza aceasta postare unui moderator".

------------------------------------------------
Topic: contracte prestari servicii
------------------------------------------------
Link la post: http://www.conta.ro/forum/index.php?act=ST...mp;#entry101300
------------------------------------------------
Raport:

Va sfatuiesc sa platiti impozit aferent conv.civile si cass aferent acestui tip de contract(exista la obl.de plata nr.20 sau 21 din programul de completare a decl. 100).
De asemenea munca prestata nu trebuie sa depaseasca 2 ore pe zi si sa nu se desfasoare la sediul firmei.
Sunt consideratii personale culese din spete anterioare prezentate pe site, dar as dori ca alti moderatori, colegi sa ofere un raspuns pertinent la aceasta problema reglementata prin lege. Observ ca nimeni nu-si asuma o responsabilitate de a oferi o solutie practica si conforma cu legea de folosire a acestui tip de contract.

------------------------------------------------
Cu stima,

Echipa Forum 100% contabilitate.
http://www.conta.ro/forum/index.php

Asta se intampla daca nu raspundeti unde trebuie si va mirati ca nu apare postul vostru. Eu aproape in fiecare zi primesc asemenea mesaje si sincer, m-am saturat. Folositi programul asa cum trebuie!

alt mesaj primit azi:
kimba,

Acest mesaj v-a fost trimis de niki prin linkul "Raporteaza aceasta postare unui moderator".

------------------------------------------------
Topic: promovare firma
------------------------------------------------
Link la post: http://www.conta.ro/forum/index.php?act=ST...mp;#entry101118
------------------------------------------------
Raport:

multumesc frumos,
daca mai are si altcineva alta sugestie multumesc anticipat

------------------------------------------------
Cu stima,

Echipa Forum 100% contabilitate.
http://www.conta.ro/forum/index.php

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#3 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 05 November 2006 - 09:51 PM

Desi sunt membra de ceva timp pe acest forum, pana acum doar am citit ce s-a scris, si de foarte multe ori mi-a fost de mare folos. Multumesc tuturor pe aceasta cale.
Pentru a citi mai usor subiectele scrise vin cu o mica propunere catre toti membrii vis-a-vis de respectarea regulamentului: daca s-ar putea , in limitele intelegerii celor scrise, sa nu se mai citeze posturile anterioare cap-coada numai pt a da un raspuns sau a multumi pt raspuns.
Folosirea butonului "quote" sa se faca numai pt a raspunde punctual la un anumit aspect / intrebare si daca citarea este necesara pentru intelegerea raspunsului ! Acest lucru ne-ar ajuta pe toti sa citim mai usor subiectele / posturile fara sa derulam o pagina intreaga pt a gasi raspunsul.
Este doar o propunere de respectare a regulamentului! :angry:

Aceasta postare a fost editata de Cris Raicu: 05 November 2006 - 09:53 PM

"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#4 primavera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:satu mare

Postat 24 May 2007 - 12:45 PM

va rog sa-mi explicati cum sa folosesc acest forum
recunosc ca mai mult bijbii



#5 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 24 May 2007 - 07:16 PM

http://www.conta.ro/...?act=boardrules
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 May 2007 - 12:54 PM

Vezi postareaCris Raicu, la Nov 5 2006, 10:51 PM, a spus:

Folosirea butonului "quote" sa se faca numai pt a raspunde punctual la un anumit aspect / intrebare si daca citarea este necesara pentru intelegerea raspunsului ! Acest lucru ne-ar ajuta pe toti sa citim mai usor subiectele / posturile fara sa derulam o pagina intreaga pt a gasi raspunsul.
Este doar o propunere de respectare a regulamentului! :smile:

draga Cris, sa stii ca 99% din cei ce citeaza integral posturile anterioare nu folosesc QUOTE. ei folosesc pt. a rasp. unui mesaj anterior butonul REPLY - care citeaza integral mesajul pe care este accesat - in loc de ADDREPLY - care doar adauga rasp. lor.
se pare ca e mult, mult mai greu sa se multumeasca unei anumite persoane folosind (de ex.) formula

"pt : X.., multumesc... " sau ce se doreste ...

eu chiar am propus adminilor dezactivarea functiei REPLAY, tocmai pt. a limita acest efect de citare integrala a mesajelor, vizandu-le mai ales pe cele mari. astfel, cine vrea sa citeze va trebuie sa o faca folosind QUOTE si ADDREPLY ceea ce implica o operatiune in plus.
prin urmare, eu cred ca mai usor va fi sa folosim numai ADDREPLY pt. a adauga un mesaj si mai cred ADDREPLY-ul mult prea neglijat isi va gasi, cu aceasta ocazie, locul binemeritat intre functiile acestui forum. :tongue:



#7 primavera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:satu mare

Postat 29 May 2007 - 09:22 AM

multumesc
ai fost ff amabil :smile:



#8 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 July 2008 - 11:50 AM

... nu stiu unde sa intreb ... m-am gandit ca aici as putea afla un raspuns...

Pentru ca am citat un mesaj anterior am primit avertizare 10%. Intrebarea mea este daca aceasta sanctiune este permanenta.
Multumesc tuturor celor care imi vor raspunde, desi as prefera raspunsul moderatorilor.
Promit ca nu se va mai repeta :frusty:



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2008 - 11:33 AM

nu cred ca numai pt. asta ai primit sanctiune, doar daca ai facut-o in mod repetat, ignorand avertizarile unui moderator.

in general, sanctiunile sunt permanente pt. a vedea cat de mult userul respectiv a incalcat regulamentul, fie si in chestiuni fara gravitate crescuta. la un nivel de 40-50% acel user intra in monitorizare permanenta si risca f. usor blocarea IP-ul la prima abatere - oricat de mica, adica direct sanctiunea cea mai dura !

sigur ca in cazurile mai usoare (cum pare a fi cazul tau) dorinta ta expresa si activitatea ulterioara sanctiunii pot fi f. bune motive de ridicare a pedepsei :frusty: . acest lucru il poate face fie unul din administratori, fie moderatorul care te-a sanctionat - fiindca nu ne bagam unul peste decizia celuilalt decat in cazuri f. grave, adica in cazul unei decizii vadit eronate/data cu rea-credinta :biggrin:

daca stii cine ti-a dat cei 10%, te sfatuiesc sa i te adresezi direct cu rugamintea de anulare, sau sa contactezi un administrator. personal, daca motivul a fost cel expus de tine, eu cred ca se poate rezolva fara probleme. :good:



#10 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 July 2008 - 04:31 PM

Multumesc pentru raspuns si pentru sfat. :frusty:
M-am adresat si moderatorului care mi-a aplicat sanctiunea dar presupun ca s-a pierdut in "mormanul" de mesaje pe care cu siguranta le primeste orice moderator.
Voi mai insista. Nu as vrea sa mi se blocheze contul. Am gasit prea multe raspunsuri la intrebarile mele pe acest forum. Va multumesc si sincer imi pare rau pentru aceasta problema. :thumbup:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL