Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
adaos comercial marfuri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


adaos comercial marfuri

1 reply to this topic

#1 roxi05

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Tirnaveni

Postat 14 September 2006 - 02:33 PM

O societate de distributie are mai multe puncte de lucru in mai multe orase. Se transfera marfa cu aviz de la un punct la altul. Cum se calculeaza adaosul comercial aferent marfurilor transferate? Evidenta se tine la pret de vanzare.



#2 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2006 - 09:36 AM

Vezi postarearoxi05, la Sep 14 2006, 02:33 PM, a spus:

O societate de distributie are mai multe puncte de lucru in mai multe orase. Se transfera marfa cu aviz de la un punct la altul. Cum se calculeaza adaosul comercial aferent marfurilor transferate? Evidenta se tine la pret de vanzare.

nu inteleg intrebarea. cand faci bonurile de transfer la valoare nu treci pretul de vanzare ? sau le transferi la pretul de intrare .... ??
cand am avut astfel de situatii am facut bonuri de transfer la val de vanzare, adica inclusiv adaos comercial. Si pe bonul de transfer aveam si valoarea de intrare, astfel incat se evidentia f usor adaosul comercial.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL