Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
urgent diurna - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


urgent diurna

3 replies to this topic

#1 violeta S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 September 2006 - 07:19 AM

Buna ziua ,
stie cineva care este diurna externa(pt Cehia).
va rog ajutati-ma urgent.



#2 michi dtru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 276 Postari:

Postat 19 September 2006 - 08:31 AM

Din HG 741/14.05.2004, Monitorul Oficial 446/19.05.2004:
1. Diurna, categ. I: 35 euro; categ. II: 56 euro.
2. Plafon cazare, categ. I: 150, categ. II: 300 euro.

Din cate stiu, inca nu au fost modificate.

mdtru



#3 titza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 195 Postari:

Postat 19 September 2006 - 08:34 AM

Vezi HG 741/2004

Cred ca am postat in acelasi timp cu michi dtru

Fisiere atasate





#4 ionela ginghina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:galati

Postat 19 September 2006 - 08:37 AM

Vezi in Hotararea 518 din iulie 1995 actualizata, in anexa , se acorda 35euro pt categ I si 56 euro categoria II de diurna.


B. Incadrarea personalului in categorii de diurna si plafoane de cazare

I. Categorii de diurna


In categoria a II-a (coeficient 1,60) se incadreaza: ministrii, secretarii de stat, secretarii generali, subsecretarii de stat, personalul incadrat in functii asimilate acestora prin acte normative, precum si prefectii, subprefectii, primarul general si viceprimarul Capitalei, presedintii si vicepresedintii consiliilor judetene, ambasadorii, academicienii si membrii corespondenti ai Academiei Romane, seful Statului Major General, prim-loctiitorul si loctiitorii acestuia, inspectorul general al Inspectoratului General al Ministerului Apararii Nationale, sefii departamentelor Ministerului Apararii Nationale si loctiitorii acestora, seful Statului Major al Trupelor de Uscat, seful Statului Major al Aviatiei si Apararii Antiaeriene, seful Statului Major al Marinei Militare, loctiitorii secretarilor de stat din cadrul unitatilor care au astfel de functii, emisarul special pe langa coordonatorul special al Pactului de Stabilitate pentru Europa de Sud-Est.

Pentru primul-ministru, diurna se majoreaza cu 50%.

In categoria I (coeficient 1,00) se incadreaza restul personalului.

II. Plafoane de cazare


Plafonul A (coeficient 1,00) la care se incadreaza personalul prevazut la categoria I de diurna.

Plafonul B (coeficient 2,00) la care se incadreaza personalul prevazut la categoria a II-a de diurna.

NOTA:
a) Primul-ministru, ministrii, precum si ceilalti membri ai Guvernului beneficiaza de diurna in cuantum integral, indiferent de conditiile in care are loc deplasarea.
B) Personalul care asigura protectia nemijlocita a demnitarilor, in functie de importanta misiunii si de situatia concreta, poate beneficia, de la caz la caz, de acelasi plafon de cazare ca si persoana careia ii asigura protectia.

Aceasta postare a fost editata de ionela ginghina: 19 September 2006 - 08:43 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL