Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
21 Septembrie,, Ziua Nationala A Contabilului Roman,, - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


21 Septembrie,, Ziua Nationala A Contabilului Roman,,

30 replies to this topic

#21 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 22 September 2006 - 12:40 AM

sunt doar mai rezervat :lol:
trebuie sa am un motiv foarte mare sa sarbatoresc ceva
poate nu sunt roman :blink:



#22 oti71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Sf.Gheorghe

Postat 22 September 2006 - 11:23 AM

Vezi postarearamona_demeter, la Sep 21 2006, 01:56 PM, a spus:

Imi pare rau Madalira ca ai parearea asta.Chiar a fost f.frumos si invitatiile au fost impartite ptr.toti contabilii din Romania nu doar pr. cei de la C.E.C.C.A.R.Oricum.... ai fost rautacioasa .Eu am postat subiectul ca sa scriem ceva dragut ,dar cine nu poate....tanand cond ca majoritatea suntem contabili ,economisti etc.

Sa stii ca nu toti contabilii din Romania au primit invitatie.O prietena a mea , care este si ea expert contabil si membru Ceccar activ n-a primit, si nici fetele mele din birou care si ele sunt contabile n-au primit ... si lista poate sa continue.Eu am fost "norocoasa", am primit invitatie si tot nu m-am dus.Anul trecut am fost si m-a lasat cu gust amar... ca de altfel toate intalnirile Ceccar din ultima vreme.
Oricum a fost ziua noastra, deci La multi ani tuturor contabililor!




#23 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 28 September 2006 - 09:49 PM

Eu de ziua asta a contabililor am fost in Creta sa vad cum traiesc si contabilii greci :lol: ... schimb de experienta ^_^
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#24 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 29 September 2006 - 07:56 AM

Asa mai zic si eu...schimb de experienta,bravo LUCK33RO.
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#25 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 September 2006 - 06:34 PM

Creta! Hm !....frumos. :) ... -Taram al eternitatii,aici s-a nascut Zeus ....poate ne spune Luck cum traiesc contabilii greci si cum se descurca ?



#26 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 September 2006 - 08:04 PM

Contabilii greci o duc ca-n rai...jumate din pravalii nu dau bon de casa (evaziune fiscala la greu -am tras concluzia)...si umbla cu ciuguleala la preturi ca si turcii! In rest au vreme frumoasa 8 luni pe an...iar cand vad zapada se minuneaza ca arabii in desert :P
Salarii normale intre 500-1500 euroi...depends (cica intrarea in UE le-a rupt preturile si nivelul de trai)...munca lejera ca la romanasi, pauzze lungi si dese...Multi romani si asiatici sclavi pe plantatie...cu 2 zile libere pe luna (maxim) etc... Preturi mari la aur, fetelor, la toale si la piele! Mancarea ca la noi...
Bauturile racoritoare de 4 ori pretul la noi, bauturile alcoolice la jumate de pret ^_^ Turisti cat cuprinde: aterizau avioanele ca trenurile in Gara de Nord. Au niste peisaje de ramai cu gura cascata!!!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#27 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 21 September 2007 - 08:50 AM

:laugh: :smile: :pullhair: :notworthy:
sa traim cu totii si sa muncim cu folos!
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#28 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 September 2007 - 09:03 AM

si cu spor !!! :notworthy:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#29 roxanne_cmr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2008 - 08:49 PM

Sunt nascuta pe 21 septembrie si .... sunt contabila :pullhair: uofff....
I can resist everything except temptation...



#30 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 21 September 2008 - 06:30 PM

Hei! :thumbup: Azi e ziua contabililor din Romania! :tongue:
La multi ani!!!!!! :tongue: :tongue:



#31 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 September 2008 - 06:32 PM

da...si o sarbatorim prin munca :biggrin: ...cel putin eu :thumbup:
Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL