Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plata concediu de odihna - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


plata concediu de odihna

4 replies to this topic

#1 green_eyes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 September 2006 - 01:15 PM

Am si eu o nelamurire si am nevoie de ajutorul vostru.
Am o angajata care a plecat cu data de 07.08.2006 iar conducerea abia acum s-a gandit sa-i plateasca concediul de odihna neefectuat. Tinand cont ca luna august s-a inchis, va trebui sa ii dau banii la luna septembrie dar nu stiu cum as putea face asta pentru ca in septembrie angajata nu mai are nici o legatura cu firma, ii fac stat separat?? sau cum??



#2 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 September 2006 - 02:49 PM

eu as face rectificarea la statul pe august+declaratiile aferente lunii august. termenul limita este 25 sept. si i-as da diferenta de bani.




#3 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 23 September 2006 - 06:35 PM

si eu as rezolva un asemenea caz prin rectificative. Totusi, pe viitor ti-as recomanda ca atunci cand pleaca o persoana de la firma si cand faci statul de salarii sa prinzi in el si concediul neefectual chiar daca patronii nu vor, pt. ca la un caz de adica tot ei vin cu "tu cunosti legile, de ce nu le-ai aplicat? acum platesc eu amenda pt. lenea ta?!?"
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#4 green_eyes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 September 2006 - 01:11 PM

si totusi daca nu rezolv problema prin rectificative (asta pt ca nu se doreste de catre conducere) ce ma sfatuiti sa fac la luna septembrie??



#5 aureliaruja

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 September 2006 - 02:00 PM

Vezi postareaOcsi, la Sep 23 2006, 07:35 PM, a spus:

si eu as rezolva un asemenea caz prin rectificative. Totusi, pe viitor ti-as recomanda ca atunci cand pleaca o persoana de la firma si cand faci statul de salarii sa prinzi in el si concediul neefectual chiar daca patronii nu vor, pt. ca la un caz de adica tot ei vin cu "tu cunosti legile, de ce nu le-ai aplicat? acum platesc eu amenda pt. lenea ta?!?"


eu as face un stat separat pe luna septembrie care sa contina numai concediul de odihna al persoanei respective
aureliaruja






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL