Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Decl. CAS si Somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Decl. CAS si Somaj

4 replies to this topic

#1 Cristi_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 24 September 2006 - 08:31 PM

Buna!

Decl. de CAS si Somaj pt. angajatii cu domiciliul in alt judet se depun unde ara sediul angajatorul?

Multumesc



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 24 September 2006 - 08:35 PM

da




#3 Andreea_Ilie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Accounting, Finance, Auditing

Postat 21 October 2006 - 06:12 PM

As dori sa stiu daca am un angajat cu salariul brut de 400 de RON, contributia individuala pentru somaj va fi de 4 RON in cazul in care lucreaza toata luna. Dar cum voi calcula daca salariatul lucreaza doar jumatate de luna? Este corect 1%*400* numarul de zile lucrate/ numarul de zile lucratoare?
"The avoidance of taxes is the only intellectual pursuit that carries any reward."- John Maynard Keynes, English economist.



#4 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 October 2006 - 06:33 PM

Pentru o jumatate de luna - 4ron. 1 % se calculeaza la sal.de incadrare .



#5 zeno

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Codlea

Postat 23 October 2006 - 12:46 AM

Vezi postareaAndreea_Ilie, la Oct 21 2006, 07:12 PM, a spus:

As dori sa stiu daca am un angajat cu salariul brut de 400 de RON, contributia individuala pentru somaj va fi de 4 RON in cazul in care lucreaza toata luna. Dar cum voi calcula daca salariatul lucreaza doar jumatate de luna? Este corect 1%*400* numarul de zile lucrate/ numarul de zile lucratoare?
Depinde si cauza pentru care a lucrat doar o parte din luna,daca este nou angajat ,se calculeaza 1 % la salariul de incadrare realizat,dar daca nu este nou si este in concediu de odihna ,atunci se plateste 1 % la cei 400 lei.

Aceasta postare a fost editata de zeno: 23 October 2006 - 12:47 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL