Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum inregistrez o suma primita cu titlu gratuit de la societate non profit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cum inregistrez o suma primita cu titlu gratuit de la societate non profit

1 reply to this topic

#1 doru_c2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 26 September 2006 - 10:04 AM

Cum inregistrez o suma primita cu titlu gratuit de la societate non profit (care este si asociat unic) la o alta societate comerciala?



#2 minea_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Location:constanta

Postat 29 September 2006 - 03:39 PM

cum sa-ti dea o organizatie non-profit o suma de bani cu titlu gratuit? organizatia isi foloseste fondurile pentru atingerea obiectului de activitate din statut si nu cred ca are ca obiect de activitate finantarea societatilor comerciale. eu as face aport al asociatului la cheltuielile societatii(avand in vedere ca organizatia non-profit este asociat) sau majorarea capitalului social.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL