Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
trecere de la decont trimestrial la cel lunar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


trecere de la decont trimestrial la cel lunar

24 replies to this topic

#21 Cristi D.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Slatina

Postat 20 January 2007 - 04:40 PM

Eu sunte PFA. Si sunt in situatia de a depasi plafonul de 100.000 eur, daca includ si TVA.
Sunteti siguri ca cifra asta de afaceri nu include si TVA?
Cand iti doresti cu adevarat ceva, tot Universul conspira la realizarea dorintei tale.



#22 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 22 January 2007 - 04:09 AM

fff.siguri

depui 010 pt a depune decontul trimestrial si plata s-o faci la trimestru

Aceasta postare a fost editata de mony23: 22 January 2007 - 04:10 AM

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#23 cristina_o

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2007 - 09:48 AM

Vezi postareasisgog, la Jan 12 2007, 11:35 AM, a spus:

anul trecut am folosit modelul asta. Ma gandsesc ca merge si anul asta, cu schimbarile de rigoare privind anul si eventual baza legala si desigur CUI care devine CIF.


Cum se calculeaza CA in euro? luam cursul de la sfarsitul lui decembrie 2006 sau mergem pe cursurile lunare? :lostit (13):



#24 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 22 January 2007 - 04:10 PM

3.817/euro
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#25 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 22 January 2007 - 04:24 PM

Vezi postareamony23, la Jan 22 2007, 04:10 PM, a spus:

3.817/euro
3.3817
ada






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL