Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Care este diferenta intre examenul de aptitudini pentru Contabil Autorizat cu studii medii si cel de Expert Contabil? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Care este diferenta intre examenul de aptitudini pentru Contabil Autorizat cu studii medii si cel de Expert Contabil?

2 replies to this topic

#1 ca-ta

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 04 October 2006 - 01:26 PM

Va rog sa ma lamureasca cineva! Nu stiu pana unde sa ma limitez cu studiul! Banuiesc ca eu nu am partea de audit si expertiza! Cred ca si la CECCAR m-au taxat cu niste cursuri de care nici nu am nevoie.
Am inteles ca pentru Contabili Autorizati cu studii medii e intr-o singura zi examenul, din ce consta de fapt?
Banuiesc ca tot studii de caz si doctrina cu deontologie, daca nu-i asa lamuriti-ma!
[/b]Sa ma scoata cineva din ceata!
Pentru mine orice informatie e binevenita! Unde gasesc niste subiecte rezolvate!
Sa aveti spor, dar ganditi-va si la mine!!!!!



#2 Gianinutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 30 April 2007 - 12:34 PM

Cred ca trebuie doar contabilitate,fiscalitate si drept,asa imi aduc eu aminte.Pt mai multa sig uita -te pe cartea de teste, pe la inceput,scrie exact ce ai nevoie.Multa bafta!


Scuze,ma gandeam la acces. :smile:




#3 mili333

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 07 June 2007 - 01:38 PM

Daca te referi la examenul de iesire din stagiu "aptitudini din 30 iunie - 7 iulie"situatia e mai simplificata , ai tot studii de caz dar nu din cele 2 carti verzi " Maria Madalina Girbina (ias si IFRS) studi mai simple care ori ce contabil care are un pic de habar de contabilitate e imposibil sa nu le rezolve, la deontologie trebuie sa gasesti pe net " raspunsuri expertiza si deontologie"pe cafeneaua contacontabilului .De la testul grila 154- 307 di teste grila pe 2006 selectezi tot ce nu e legat de expertiza deci numai deontologia.si codul etic national al profesionostilor contabili.Secretul e " nu da lucrarea in alb" chear daca esti pe linga subiect scrie ceva .Dupa cursul di iunie iti mai spun ce voi mai afla.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL