Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Productie proprie beton - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Productie proprie beton

1 reply to this topic

#1 miraj

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:suceava
  • Interests:hmz.......

Postat 23 October 2006 - 03:43 PM

Am o societate de constructie hidro in care are balastiere proprie si extrage sorturi, dupa care cu ciment face beton pentru productie proprie. Betonul il foloseste la turnat dale pentru santuri, taluzuri pe dig. As vrea sa stiu daca sunt corecte inregistrarile de mai jos:
345=711-valoarea sortului extras balastiera
301=345-transformat in materii prime- la valoarea sorturilor
345=711-valoarea betonului
301=345-transformat in materii prime - la valoarea betonului
601=301-consum materiale din beton
711=121-inchidere venituri
121=601-inchidere cheltuieli
411=% - facturat productie realizata la sfarsitul luni
704
4427



Va rog indrumati-ma :wacko:



#2 vasiloni

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ludus

Postat 23 October 2006 - 09:46 PM

in mare parte corect:
nu am vazut inregistrarea pt producerea dalelor
eu as folosi 701 in loc de 704







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL