Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nota contabila - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


nota contabila

5 replies to this topic

#1 violeta S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 October 2006 - 07:46 AM

Buna ziua

in luna august sa gresit inregistrarea unei facturi de furnizor,acum vreau sa fac corectia acetei facturi si nu stiu nota contabila.
va rog ajutati-ma urgent



#2 michi dtru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 276 Postari:

Postat 27 October 2006 - 07:52 AM

In mod sigur vei fi ajutata, dar ar fi utile cateva detalii despre factura si nota contabila inregistrata de tine.

mdtru



#3 ANCI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Location:tg.mures
  • Interests:diverse

Postat 27 October 2006 - 07:53 AM

cea mai la indemana ar fi sa faci cu - ce ai facut in aug. si dupa acea sa inregistrezi corect. de ex aug.300=401 1000 oct 300=401 -1000 si 3021=401 1000



#4 violeta S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 October 2006 - 11:29 AM

eu nu mai pot sa intru sa modific pt ca imi afecteaza stocul.
acum eu trebuie sa fac o nota contabila cu +223,12(asta ar fi diferenta) dar nu stiu daca este corect ceea vreau eu sa fac a,adica:
3021=401 223,12

este corect ?

mai am o problema:

am vazut ca in balanta la 3028 imi apare sold pe debit,ce nota contabila sa fac pt a scapa de acesta?



#5 IRINA05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 27 October 2006 - 12:30 PM

Atat timp cat 3028 este un cont de activ este normal sa ai sold debitor. Trebuie sa identifici ce ai avut inregistrat in acel cont dar dupa parerea mea cred ca erau inreg formularele cu regim special si nu au fost scazute cu bon de consum. Nu poti sa scapi de un sold asa pur si simplu :nono:



#6 violeta S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 October 2006 - 12:33 PM

multumesc Irina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL