Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Majorare capital social - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


Majorare capital social

65 replies to this topic

#61 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 23 July 2007 - 08:00 PM

Am urmatoare problema :In luna febr/2007 asociatul unic vrea sa-i intre in firma inca 4 membri ai familiei(sotia+3copii).Fiecare vrea sa intre cu numerar majorand cap.social.Bun! Fac ei o hot aga cu care merg la banca si depun in Febr/2007 in cont firma sumele. La reg.comert nu mai ajung din anumite motive. In luna iunie/2007 fac alta Hot.Aga(anuland-o pe prima),dar banii primii au ramas in banca din ei mai cheltuinduse cate ceva si acuma in Iunie/2007 mai depun cate o suma de bani numerar in cont firma si in sfarsit ajung si la reg.comert. cu Hot.aga si cu copii dupa depuneri si se face majorarea cap.social.
Intrebarea mea este :Cum inregistrez eu primele depuneri(acelea din februarie), daca tocmai acuma in Iunie imi aduc Hot.judec de la Reg.Com ca s-au facut schimbarile? Multumesc



#62 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 August 2007 - 11:26 AM

Am de facut o majorare de capital(a nu stiu cata in ultimii 2 ani!) si trebuie sa actualizeze actul de constituire. As avea nevoie sa stiu daca se schimba ceva in titulatura actului initial, adica il numesc contract de societate actualizat, act constitutiv actualizat sau altfel. Daca a facut cineva de curand si imi poate trimite un model la iuliana1207@yahoo.com, mii de multumiri!

iuliana



#63 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 17 August 2007 - 07:33 AM

Juristul nostru a facut actualizare la initialul act constitutiv al firmei cf.Hot Aga.Si cu toate astea la Rg.Com.



#64 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 17 August 2007 - 10:01 AM

Asta am facut si eu dar m-am poticnit la titlu. Il numesc act constitutiv actualizat, sau altcumva?
iuliana



#65 Brigante

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 270 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 17 August 2007 - 10:30 PM

ACT CONSTITUTIV ACTUALIZAT
AL SOCIETĂȚII CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
“XXXXXXXXXXXXX” S.R.L.

Prezentul act constitutiv a fost actualizat în conformitate cu prevederile Legii 441 din 2006, înlocuiește Contractul și Statutul de societate și conține toate modificările operate pâna la data de xxxxxxxxxxx

CAPITOLUL I
ASOCIAȚII, DENUMIREA, FORMA JURIDICĂ, SEDIUL, OBIECTUL, DURATA



#66 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 19 August 2007 - 10:16 AM

Multumesc! Ceva in genul acesta ma gandisem si eu dar e mai bine sa ai o certitudine, sa nu bati drumurile de mai multe ori.

Aceasta postare a fost editata de IULIANA1207: 19 August 2007 - 10:18 AM

iuliana






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL