Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Restituire creditare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Restituire creditare

4 replies to this topic

#1 Cristi_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 01 November 2006 - 04:09 PM

Buna,
Se poate face restituirea de creditare societate ( de catre asociatul unic), in valuta , daca creditarea a fost facuta in lei? Se foloseste tot dispozitia de plata?

Multumesc



#2 cristina0830

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 November 2006 - 04:19 PM

buna
restituire in valuta se face numai daca ai casa in valuta si trebuie facut la cursul din ziua respectiva de la bnr.....dispozitia se foloseste numai pt.lei....




#3 Nagy Andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 08 November 2006 - 02:51 PM

Eu am si casa in valuta, lucrez cu acelasi document de dispozitie de plata/incasare catre casierie, nu mi-a zis nici un control ca ar fi ceva in neregula. Pentru operatiunile in valuta exista chitanta specifica, in valuta, cu alt format decat chitanta cu regim special, dar dispozitia de plata e acceasi, eu nu am gasit nimic despre dispozitie de plata/incasare catre casierie in valuta ca fiind document cu alt format. Sper ca te ajuta.



#4 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 November 2006 - 02:15 PM

Se foloseste acelasi tip de dispozitie de plata.
Daca imprumutul s-a facut in lei, nu ai cum sa faci restituirea lui in valuta. Mi se pare ca e acelasi lucru cu a lua un imprumut de la banca in lei si a-l returna in valuta.
Voi ce credeti?
Degeaba ai dreptate daca nu ti-o da cineva.



#5 mikidutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 28 November 2006 - 10:39 PM

Ce document justificativ sta la baza inreg creditarii de firma ( in lei) : DPL/ DINC SAU CHITANTA?
[b]Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras. ( Chamfort )






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL