Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TVA COMUNITAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TVA COMUNITAR

5 replies to this topic

#1 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 07 November 2006 - 10:49 AM

ORDINUL NR.1706 DIN 17 OCTOMBRIE 2006 si publicat in MO nr.894 din 02.10.2006

Ce parere aveti?



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 November 2006 - 11:58 AM

vezi niste topicuri mai jos ce si cum




#3 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 07 November 2006 - 03:04 PM

Formulare noi pentru decontul TVA 03/11/2006
Contribuabilii vor depune deconturi de TVA si pentru achizitiile intracomunitare, inclusiv pentru achizitiile de mijloace de transport noi sau de produse accizabile, prin completarea de noi formulare, informeaza Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF). Modelul si continutul formularelor "Decont de taxa pe valoarea adaugata" si "Decont special de taxa pe valoarea adaugata" vor fi aprobate printr-un ordin al ministrului Finantelor Publice, al carui proiect a fost publicat pe pagina de Internet a ANAF. Conform noilor reglementari in domeniul taxei pe valoare adaugata, sfera operatiunilor pentru care contribuabilii au obligatia sa depuna decont special pe taxa pe valoare adaugata a fost extinsa si pentru achizitiile intracomunitare, inclusiv cumpararile de mijloacele de transport noi sau de produse accizabile. In consecinta, este necesara elaborarea unui nou formular de decont special de taxa pe valoarea adaugata. Noile formulare vor fi utilizate odata cu declararea obligatiilor fiscale aferente lunii ianuarie 2007. (G.R.P.)


Sursa: Ziua/ 03.11.2006



#4 ics21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Miercurea Ciuc

Postat 28 November 2006 - 10:18 AM

deja s-a modificat formularul....! :thumbup:



#5 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 07 December 2006 - 01:25 PM

pentru cei interesati!

Fisiere atasate





#6 ics21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Miercurea Ciuc

Postat 08 December 2006 - 10:07 AM

mersi iren! :good:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL