Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
problema - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


problema

6 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2006 - 10:48 PM

dragilor,

am o problema personala serioasa : mama mea, 70 de ani in decembrie, a fost diagnosticata - nodul tiroida(micut si inca nu se stie natura nodulului, evident), dar solutia data a fost chirurgicala si va fi pusa in practica la Iasi. voi pleca duminica la ora 15 cu IC spre Bacau, iar luni dimineata spre Iasi, cu mama.
mi-e ingrozitor de teama de problemele ei de sanatate adiacente : cardiace si nu numai !
va fi o per. exclusivista pt. mine, va rog din suflet sa ma intelegeti fiindca voi disparea complet din peisajul conta.ro vreo 10 zile, minim.

va iubesc chiar daca nu v-o spun ! :wink:

pe curand, dragii mei si iertati-mi absenta viitoare! :thumb_yello:

Alex, dragule, pt. asta te sunasem...

later edit : multumesc mult , Alex :angry: ...



#2 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 18 November 2006 - 10:13 AM

Imi pare rau ca mama ta e bolnava. Daca te pot ajuta cu ceva stii unde ma gasesti. Ii doresc insanatosire grabnica.

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#3 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 November 2006 - 10:47 AM

capul sus Otilia, nu gandi pesimist :angry:
toti vom fi alaturi de tine



#4 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 18 November 2006 - 08:28 PM

Otilia, sunt alaturi de tine in gand. Stiu ce inseamna sa ai o mama bolnava pentru ca si mama mea are 75 de ani si foarte bolnavicioasa. Practic nu poate iesi din casa de cca 4 ani, desi mereu a fost o femeie foarte mobila. Cu sufletul si claritatea gandurilor nu este nici o probleme (de multe ori ma "bate" la capitolul "logica" si "interpretare" :angry: ), dar la capitolul capacitate fizica................................

Iti doresc numai bine, fii mereu alaturi ca sa ai grija de ea! Practic, dupa o varsta oarecare inseamna mai mult apropierea celor dragi decat orice altceva pe lumea asta..........................
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#5 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 18 November 2006 - 10:44 PM

Sanatate mamei tale si tie curaj sa treci cu bine peste acest hop.



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2006 - 11:41 AM

dragilor, va multumesc mult pt. sprijin :thumb_yello: prinde tare bine la cuget si simtire :wink:

in tot raul asta e si o veste mai buna: am reusit sa o conving pe mama sa vina in Bucuresti, la Elias, in loc sa mearga la Iasi - acolo unde optase ea. Elias-ul era var. a 2-a de trimitere ...
va dati seama ca imi va fi mult mai usor sa o ingrijesc... iar pt. ea, a fi tratata intr-un spital de elita, sper sa o ajute mult. in fine, nu zic ca in provincie nu sunt medici f. buni - Doamne fereste, dar combinatia pe Bucuresti ne lipseste de complicatiile colaterale si inerente care s-ar fi ivit daca operatia s-ar fi produs intr-un oras strain noua, ma refer drumul lung, la cazarea mea timp de cel putin o sapt., mancarea de regim pt. mama, alte-alea, stiti voi...

asadar, pt. mine urmeaza o per. f. incarcata, insa - macar seara - sper sa pot veni pe la "noi", aici - pe forum.

va imbratisez cu drag si ne mai "auzim" :angry:



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2006 - 08:16 PM

DRAGILOR,

situatia s-a complicat, mamei i s-a descoperit si un diabet destul de serios, se pare... oooffff, Doamne ! operatia de tumora tiroidiana se amana... trebuie sa stea internata la Bacau mai intai, pt. aceasta noua problema, cel putin 2 saptamani.

asta e ! :lostit (13): :lostit (13): :lostit (13):

va multumesc inca o data pt. sprijin, va imbratisez cu drag si inchid topicul asta fiindca chiar nu vreau sa va retin atentia cu problema mea personala, oricum nu mai mult decat am facut-o deja.
sunt sigura fiecare le aveti pe ale voastre, insa sper din suflet sa nu fie situatii de viata si de moarte cum este asta.

va doresc numai bine. :thumbup:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL