Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Deducere pt.persoane cu handicap - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Deducere pt.persoane cu handicap

2 replies to this topic

#1 adimorarasu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 28 January 2005 - 10:33 AM

Salutare oameni buni.

Citind noile legi referitoare la salarii, nu am vazut nimic scris la persoanele care poate au invaliditati de grad I sau II. Intrebarea mea este:
Aceste persoane beneficiaza de deducere de baza de 2.500.000 ca si restul oamenilor???
Pt.ca ar fi oarecum nedrept si nu de alta, dar eu fiind implicat in programe financiar-contabile imi e groaza daca mai vin guvernantii si schimba ceva pe ultima suta de metri referitor la aceasta chestie!
Multumesc pentru raspunsuri!

Adi Morarasu.



#2 nu_stiu_totul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 28 January 2005 - 10:39 AM

Din pacate persoanele cu handicap sau daca persoanele ingijite au handicap sunt tratate la fel :( din punct de vedere al deducerilor!




#3 juzer

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 28 January 2005 - 02:54 PM

hi Adi !


baza de calcul a impozitului o mai rotunjim in jos la mii lei ?
( eu unu da, din inertie)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL