Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
repartizare pe zile examen consultant fiscal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


repartizare pe zile examen consultant fiscal


43 replies to this topic

#1 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 22 November 2006 - 07:38 PM

fratilor azi in comunicat s-a dat o informatie foarte pretioasa:
repartizarea candidatilor pe serii se va face in ordinea depunerii dosarului de inscriere
luand la puricat lista de 9004 oameni a rezultat urmatoarea repartitie pe zile/oameni inscrisi

23.10 54
24.10 27
25.10 118
26.10 189
27.10 383

30.10 566
31.10 623
01.11 1710
02.11 2691
03.11 2643

total 9004

matematic ne pot imparti 9004/2 = 4502 / zi
Cu alte cuvinte toti cei inscrisi in perioada 23.10 – 01.11 inclusiv intra sambata (+primii 832 din 02.11)
iar cei inscrisi in a doua parte din 02.11 si cei din ultima zi 03.11 intra sigur duminica !!!
daca esti dintre cei care au organizat/gandit examenul de Consultant fiscal....fereste-te de mine !!!



#2 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 22 November 2006 - 07:46 PM

Tu trebuia sa dai examen la statistica :lostit (13):
M-am inscris joi, pe la 1-2 dupa-amiaza , cand soarele era in solstitiu cu marte iar jupiter se uita urat la luna. Asta inseamna ca intru duminica la "interogatoriu" si examenul va fi lejer. :thumbup:

"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#3 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 22 November 2006 - 08:16 PM

update:
ultimul inscris pe data de 01.11 are numarul 924536 Minca floare
interesant e ca urmeaza o plaja de numere de inscrisi pe data de 3.11 si anume
plaja 924.537-924.651 deci voi fratilor intrati duminica
in rest, cei care aveti numarul intre 921001-924.536 va dau garantat (dupa legi statistice) ca dati sambata
:)


intrebare:
exista niste numere lipsa....or fi cei cu pile? 24.652-24.819
dupa care urmeaza iar o serie de inscrisi pe 01.11 si anume plaja 924.820-925.007 deci care teoretic intra tot sambata.

cat despre cei inscrisi pe 02.11 din cauza plajelor de numere care se intersecteaza...mai asteptati pana maine dimineata la 9 :)

Aceasta postare a fost editata de zoltan: 22 November 2006 - 08:16 PM

daca esti dintre cei care au organizat/gandit examenul de Consultant fiscal....fereste-te de mine !!!



#4 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 23 November 2006 - 12:24 PM

dar te-ai ocupat, nu gluma :good: nu poti sa anticipezi si ce subiecte ne dau, ca sa nu intreb de raspunsurile la ele? :thumbup: :lostit (13):
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#5 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 23 November 2006 - 12:37 PM

Abia duminica intru la "inchizitie". Cei care se testeaza sambata sunt rugati sa scrie pe aici cum a fost, cam ce s-a dat, care este atmosfera, daca au lasat copiutzele in banca ca sa nu mai fac eu altele, etc. :thumbup:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#6 zoltan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Location:Mures
  • Interests:ascunse :)

Postat 23 November 2006 - 01:33 PM

sa fie si aici linkurile spre listele oficiale
http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/...tie/LINRSIT.pdf
http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/...ie/LINUMSIT.pdf

Despre subiecte, nu va bazati pe noroc, cu 6 variante de raspuns va fi foarte dificil sa le eliminam pe cele rele... Personal, am pus accentul pe codul de procedura fiscala....
daca esti dintre cei care au organizat/gandit examenul de Consultant fiscal....fereste-te de mine !!!



#7 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 23 November 2006 - 02:09 PM

serios acum....

erau 9004 dosare, iar pe liste sunt putin peste 8.600 persoane.

Ce s-a intamplat cu restul? S-or fi retras? adica aproape 400 de persoane?



#8 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 23 November 2006 - 02:40 PM

Circula tot felul de zvonuri, ba ca unii din finante se retrag, ba ca trebuie sa ia examenul numai 200 de oameni.
Probabil ca unii s-au speriat si decat sa ramana fara bani, prefera sa se retraga.
Eu ma duc, asta e , in cel mai rau caz pierd 300 ron (consider ca i-am baut in discoteca) dar imi verific cunostintele. Nu-mi taie nimeni capul si nici nu ma scoate afara din casa daca nu fac 32 de grile.
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#9 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 23 November 2006 - 02:49 PM

Si eu judecat la fel.
Ca nu mi se intampla nimic daca nu iau examenul asta. Doar ca ma fac un pic de rahat la serviciu (unde apropos, nimeni nu a vrut sa dea examenul asta desi toti ar avea posibilitatea).
Ideea este ca STIU ca nu sunt suficient pregatita acum. iar in februarie mai am o sansa.
La fel de bine stiu ca, in fiscalitate, sunt mult mai bine pregatita decat un inspector de la Administratia financiara.
Sunt optimista! Si fara chef de invatat!
Bafta tuturor celor ce dau examenul sambata. Le tin pumnii. Sincer!
Eu sunt programata duminica (se prelungeste agonia cu inca o zi).



#10 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 23 November 2006 - 02:51 PM

si ora? e tot 8, 9 ?
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#11 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 23 November 2006 - 03:00 PM

@Iren, ai perfecta dreptate. Si sa stii ca cel mai tare ma doare rusinea fata de mine, nu de ceilalti. Propria-mi constiinta ma judeca rau de tot, si nu pot face recurs.
Dar sa revenim la starea de optimism si lipsa chefului de priceput tva-ul intracomunitar.
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#12 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2006 - 07:14 PM

Vezi postarearobertantal, la Nov 23 2006, 12:51 PM, a spus:

si ora? e tot 8, 9 ?


Examenul incepe la 10 si dureaza 3 ore.



#13 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2006 - 10:57 PM

Treaba asta este pura speculatie. Ideea este ca oricum vom fi amestecati - finantisti cu non finantisti in sali.
Zvonul cum ca 1000 vor fi promovati tine mai degraba de dificultatea subiectelor si de faptul ca cei 1000 au directiile bine stabilite in ceea ce priveste studiul tematicii pentru acest examen.
Dar asta vor vedea cel mai bine cei de sambata.



#14 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2006 - 11:09 PM

Propun acest chestionar pentru a vedea cati dintre noi dau examen pentru consultant fiscal sambata si cati duminica.



#15 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 23 November 2006 - 11:43 PM

Asta-i un chestionar fara poll. Merge si asa :thumbup:
Facem lista?
1. Cris - duminica.
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#16 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 November 2006 - 12:02 AM

oare acum merge votul?
Daca nu, imi cer scuze si ramanem la prima incercare unde deja cris a deschis lista.

Daca vreti sa scrieti si nu doar sa votati este si mai bine.

cruceruniki - duminica



#17 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 November 2006 - 11:58 PM

Mi-am revizuit atitudinea Cris si am deschis unul valabil :)



#18 laura-alina spinoche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Mangalia

Postat 24 November 2006 - 06:53 AM

laura-alina: duminica
laura



#19 sorinnono

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 24 November 2006 - 07:18 AM

Era interesant sa vedem si cati nu dau. Eu unul nu dau examenul

Bafta celor care dau

Aceasta postare a fost editata de sorinnono: 24 November 2006 - 07:19 AM




#20 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 24 November 2006 - 08:04 AM

duminica

sa fie!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL