Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
documentele financiar-contabile - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


documentele financiar-contabile

2 replies to this topic

#1 lilianab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:noutati

Postat 04 December 2006 - 01:06 PM

dragii mei, va rog, ajutati-ma! nu mai stiu care este actul ce reglementeaza obligativitatea ca documentele financiare sa se gaseasca la sediul societatii ( mai putin perioada de pina la 25 ale lunii, pentru cele curente, care pot fi la contabil); stiu ca s-a dezbatut si pe forum, dar acum nu mai gasesc nimic!
va multumesc mult!!!



#2 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 04 December 2006 - 01:13 PM

Cod Procedura Fiscala ART.78, alin. 1.1

(1) Evidențele contabile și fiscale vor fi păstrate, după caz, la domiciliul fiscal al contribuabilului, la sediile secundare ale acestuia, inclusiv pe suport electronic, sau pot fi încredințate spre păstrare unei societăți autorizate, potrivit legii, să presteze servicii de arhivare.*

(1^1 Prin excepție de la prevederile alin. (1), evidențele contabile și fiscale ale exercițiului financiar în curs se păstrează, după caz, la domiciliul fiscal al contribuabililor, la sediile secundare ale acestora sau, în perioada 1-25 a lunii următoare, la sediul persoanei fizice ori juridice autorizate pentru prelucrarea lor în vederea întocmirii declarațiilor fiscale.*

* Alineatul 1^1 a fost introdus prin art. unic pct. 7 din O.U.G. nr. 165/2005, astfel cum a fost completat prin Legea de aprobare nr. 158/2006.




#3 lilianab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:noutati

Postat 04 December 2006 - 03:44 PM

Vezi postareamarian.apetre, la Dec 4 2006, 01:13 PM, a spus:

Cod Procedura Fiscala ART.78, alin. 1.1
multumesc, de-ai sti de cite ori am frunzarit si am trecut peste el...
liliana






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL