Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contributiile din 2003 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Contributiile din 2003

1 reply to this topic

#1 zaboss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:BucureÂști
  • Interests:Economie, finanĂŸe

Postat 10 December 2006 - 12:07 AM

Ma poate ajuta cineva cu procentele valabile in 2003 pentru contributiile aferente salariilor? Salariul minim era 250, dacă nu mă înșel.



#2 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 10 December 2006 - 12:40 AM

Sal.minim era 2.500.000,deducerea personala aferenta-1.800.000,cheltuiala profesionala-15% din DPB,adica-240.000,iar contributiile au fost,tot anul,urm.:
24,5% CAS ANGAJATOR
9,5% CAS ANGAJATI
1%-FD.AJUT.SOMAJ ANGAJATI
3,5%-FD.AJUT.SOMAJ ANGAJATOR
7%-FD.ASIGUR.SOC.ANGAJATOR
6,5%-FD.ASIGUR.SOCIALE ANGAJATI
0,5%-FD.INITIAL ACCID.MUNCA
0,75%-COMIS.CAMERA DE MUNCA
IMPOZIT SALARII







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL