Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bilant de inchidere ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Bilant de inchidere ?

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 kangoo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Location:oradea

Postat 10 December 2006 - 03:31 PM

Buna tuturor,

Va rog sa ma scuzati daca cumva problema mea a mai aparul si pe alte topic-uri dar am cautat dupa expresia "biland de inchidere" pe acest forum (si nici pe Google) nu am gasit nimic.
M-ar interesa sa stiu in cazul in care o societate comerciala isi inceteaza activitatea (si este radiata din registrul comertului) cum se intocmeste BILNATUL DE INCHIDERE si anume:
1. pe baza carui act normativ ?
2. sub ce forma (exista un formular tipizat ? exista un program furnizat de ministerul finantelor ?)?
3. Sub ce forma se inchid conturile contabile (monografia contabila, stiut fiind faptul ca , conturile din clasa 8 sunt conturi inafata bilantului, deci nu se debiteaza sau se crediteaza cu alte conturi.)?
4. alte aspecte ce trebuiesc luate in considerare (alte formulare ce trebuiesc completate, situatii ce trebuiesc intocmite, declaratii ce trebuiesc depuse , cand si unde anume - tot asa, in baza carui act/acte normativ/-ve ?)

Va multumesc foarte mult.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL