Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Sarbatori Fericite ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Sarbatori Fericite !

21 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 December 2006 - 09:20 PM

http://www.the-north.../letitsnow.html

http://www.carols.or...e_christmas.htm

CRACIUN FERICIT ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :cha (67): :cha (67): :fnd (8): :lostit (13): :lostit (13): :thumbup: :lostit (13): :laugh:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 22 December 2006 - 09:36 AM




#2 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 December 2006 - 10:22 PM

Otilia draga ,dragut din partea ta.
http://www.dumitrest...craciun/mos.htm
http://felicitari.ce...ice-19-610.html
http://felicitari.ce...fun-4-2184.html
Ocsi, am trimis o scrisoare mosului :thumbup: sper sa-ti aduca cadoul dorit. :good:




#3 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 December 2006 - 09:41 AM

SARBATORI FERICITE va doresc tuturor !!!

MOS CRACIUN sa va aduca exact ceea ce va doriti !!

:thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#4 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 19 December 2006 - 09:56 AM

Sper sa ninga, iubesc sarbatorile cu zapada. Inchid ochii si rememorez copilaria, incerc in fiecare an sa retraiesc si sa ofer si celor din jurul meu miracolul copilariei mele. Craciunul are pentru mine aroma de bucatarie aburind cozonac, vin fiert cu scortisoara si "scutecele Domnului". Sunetul zurgalailor de la caii saniilor, colinde adevarate si traditii....... De sf. Vasile un mare teatru popular cu masti..... In zona din care provin se mai pastreaza un Craciun arhaic de care nu ma satur. Sper ca integrarea sa nu il distruga.
Craciun cu bucurie, iubire si intelepciune va doresc tuturor!
2007 sa ne gaseasca mai buni si mai toleranti!
La multi ani!
iuliana



#5 cristinika70

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 19 December 2006 - 04:36 PM

MULTUMIM FRUMOS PTR FRUMOASELE MOMENTE LIRICE ...!
SUNT FOARTE LINISTITOARE! :lostit (13): :lostit (13): :thumbup:



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 December 2006 - 10:13 AM

am primit pe mail, de la prietena mea Angelica, o scrisoare minunata adresata lui Mos Craciun de catre cineva, nu dau nume :biggrin: si cred ca ne reprezinta pe multi dintre noi; iat-o :

Draga Mos Craciun,

Am auzit niste zvonuri ca nu existi, dar eu stiu ca nu e adevarat. Tu esti bunatatea întruchipata si tot ce este mai frumos în oameni. Asa ca iti urez viata nesfarsita si sa arati în fiecare an de ce minuni esti în stare.
Nu stiu cat am fost de bun anul acesta, dar sunt convins ca stii cel mai bine. Pentru tot ce am gresit, iti spun din inima, sa ma ierti. Astept nerabdator darurile, mici sau mari, multe sau putine, dupa cum vei crede de cuviinta. Oricum, cand le voi deschide, ma voi simti ca la tine acasa, acolo unde "a darui" prinde viata.
Vor fi multe bunatati pe masa, dar sa nu te superi ca suntem pofticiosi. E sarbatoare, aniversarea prietenului Iisus, pe care am auzit ca il stii de mic. De altfel, am vazut in imagini ca esti destul de rotofei, asa ca sper sa fii întelegator si sa nu o socotesti la fapte rele.
Te las acum, stiu ca ai multa treaba. Te asteptam, draga Mos Craciun !




#7 Dzsygy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 154 Postari:
  • Location:Zalau

Postat 22 December 2006 - 10:43 AM

:thumbup: !!! SARBATORI FERICITE !!! :lostit (13):

Fisiere atasate


Poate ca banii vorbesc, dar cu auzul nu stau prea bine, pentru ca niciodata nu vin cind ii chem.



#8 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 December 2006 - 01:18 PM

Pt. Otilia

Super frumoasa scrisoare, citind-o mi-am amintit de scrisorile pe care baiatul meu le scria pentru Mos Craciun, scrisori pe care atunci cand le citeam nu puteam sa nu plang, cu toate ca atunci cand a mers in clasa I a aflat cine aduce cadourile , de fapt. Chiar si dupa ce a aflat, el constiincios tot scria si dimineata de Craciun era primul la brad sa vada cadourile primite , iar bucuria de pe fata lui spunea totul, nici nu era nevoie de cuvinte....... si acum cand este atat de mare, la fel se bucura de cadouri ....... !!!!!!!!!!!! :thumbup:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#9 Camelia Ioana Cristescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 December 2006 - 03:11 PM

:thumbup: SARBATORI FERICITE !!!!![font=Arial Black]



#10 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 22 December 2006 - 09:57 PM

Fie ca sarbatoarea nasterii Domnului sa ne aduca in inimi bucurie, fericire, sa avem parte de sanatate , belsug, si implinirea dorintelor, pentru noi, membrii acestiu forum, si celor dragi noua.

Sa va aduca Mos Craciun tot ce va doriti! Sanatate, putere de munca si un dram de noroc la toata lumea!

:thumbup: :lostit (13):
Julia S



#11 dorumocanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 344 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 23 December 2006 - 11:50 AM

:thumbup: CRACIUN FERICIT !! :lostit (13):
"dreptul fiecaruia de a cunoaste"



#12 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 23 December 2006 - 01:45 PM

Va doresc un Craciun Fericit!

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de kimba: 23 December 2006 - 01:55 PM

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#13 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 23 December 2006 - 01:52 PM

Craciunul sa va gaseasca impreuna cu cei dragi, desfacand cadouri langa bradutz, fericiti si linistiti, sa miroasa a cozonac si iarna! Bucurati-va in tihna de nasterea Domnului, si sa ne auzim cu bine !
Sarbatori fericite!
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#14 IORDACHE GEORGETA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:INFORMATII LEGISLATIVE

Postat 23 December 2006 - 09:39 PM

La multi ani tuturor, Sarbatori fericite si multa sanatate!

Aceasta postare a fost editata de Ocsi: 23 December 2006 - 11:06 PM




#15 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 23 December 2006 - 09:42 PM

Sa va dea Domnul tot ce doriti
si
La multi ani!

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 23 December 2006 - 09:43 PM




#16 emilia_muncaciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 23 December 2006 - 10:14 PM

Tuturor colegilor mei de breasla, le doresc SARBATORI FERICITE, sanatate, bucurii alaturi de cei dragi.
Sa avem putere sa ne bucuram de ceea ce avem si vointa sa nu ne mai gandim la ceea ce nu avem, macar acum in aceste minunate zile de sarbatoare
LA MULTI ANI TUTUROR
:thumbup:



#17 puscas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 24 December 2006 - 12:50 AM

Dragi forumisti,

Va multumesc pentru timpul acordat colegilor de suferinta in ale contabilitatii . Va multumesc pentru sfaturile voastre, pentru monografiile transmise si pentru opiniile de pe acest forum, care mie, personal, mi-au fost folositoare. Chiar daca nu stiu cine se afla in spatele unui "mesaj" simt ca acea persoana imi este prieten (a).
Asadar, voua prietenilor mei, va doresc cu caldura si recunostinta "Sarbatori fericite ! " cu bucurii, sanatate , prosperitate si "La multi ani !".



#18 silvia907

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Interests:sa aflu

Postat 25 December 2006 - 10:33 AM

[font=Lucida Console][size=7]Craciun linistit, cu multa zapada daca s-ar putea, cu miros de sarmalute si vin fiert, cu cei dragi langa voi si multe, multe sperante pentru anul ce vine! Va multumesc pentru un an 2006 bogat in informatii pretioase! :thumbup:



#19 cosmia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Interests:schimb de experienta

Postat 25 December 2006 - 11:01 AM

Bucuria si pacea sa va colinde sufletul prin lumina CRACIUNULUI si sa va arate drumul spre fericire si implinire .Multa sanatate si putere de munca le doresc tuturor colegilor din forum !
LA MULTI ANI! :thumbup: :lostit (13):



#20 adelaaringhe

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 25 December 2006 - 01:25 PM

Urez si eu tuturor un Craciun fericit! plin cu sanatate, fericire si indeplinirea tuturor dorintelor.

Fisiere atasate


adelaaringhe






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL