Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Certificat de inregistrare in scopuri de TVA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Certificat de inregistrare in scopuri de TVA

25 replies to this topic

#21 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 10 January 2007 - 03:53 PM

Vezi postareaocoleanuionut, la Jan 8 2007, 07:48 PM, a spus:

ordinul 2224 se refera la cei neinreg ca platitori de t v a!!!!!!!!



si in cazul in care esti un neplatitor de tva?....
1. mai salti noul CIF sau mergi tot pe numarul cu R in fata?
2. intocmesti declaratia 091?

trebuie sa faca ceva aceste societati?



#22 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 12 January 2007 - 10:11 PM

prin declaratia 091 nu se poate anula optiunea de platitor TVA
Verificati ultima pozitie din declaratie, va rog

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#23 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 14 January 2007 - 11:54 AM

Daca s-a modificat codul unic de inregistrare (cel cu R), in codul de identificare in scopuri de TVA (cel cu RO), logic ar trebui sa se modifice si certificatul de inregistrare eliberat de Oficiul Registrului Comertului? Sau nu?
Deasemenea pe bonurile emise de aparatele electronice de marcat, apare tot R, in loc de RO, si cred ca ar trebui sa apara doar RO.
Cine are detalii suplimentare sau informatii complete va rog frumos sa ni le precizati si noua?



#24 Bica Rodica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 115 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 16 January 2007 - 09:18 AM

Si pe stampilele pe care era trecut codul fiscal trebuie modificat din R in Ro????



#25 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 16 January 2007 - 10:52 AM

Vezi postareaBica Rodica, la Jan 16 2007, 09:18 AM, a spus:

Si pe stampilele pe care era trecut codul fiscal trebuie modificat din R in Ro????
Obligatori,altfel vine garda si da amenzi.



#26 sdnr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 433 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 January 2007 - 11:04 AM

Vezi postareaIaro, la Jan 14 2007, 11:54 AM, a spus:

Daca s-a modificat codul unic de inregistrare (cel cu R), in codul de identificare in scopuri de TVA (cel cu RO), logic ar trebui sa se modifice si certificatul de inregistrare eliberat de Oficiul Registrului Comertului? Sau nu?
Deasemenea pe bonurile emise de aparatele electronice de marcat, apare tot R, in loc de RO, si cred ca ar trebui sa apara doar RO.
Cine are detalii suplimentare sau informatii complete va rog frumos sa ni le precizati si noua?

Nu-ti face griji pt certificatul de inregistrare. Se va modifica in timp pe masura ce apar modificari in societate.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL