Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
maternitate-somaj - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


maternitate-somaj

2 replies to this topic

#1 jesica dragomir

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 01 February 2005 - 09:06 AM

puteti sa imi spuneti va rog daca o firma are o angajata pe maternitate dupa ce se intoarce din acest concediu poate fi trecuta direct pe somaj si cum?

si o alta intrebare: este adevarat ca de la 01.01.2005 nu mai este limitat plafonul soldului de casa?



#2 nadia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 09 February 2005 - 10:53 AM

nu poti sa trimiti pe cineva in somaj dupa
ce se intoarce din maternitate( mai mult de atat persoana poate sa depuna cerere de crestere copil pana la doi ani)
Dupa ce se intoarce din concediu de crestere copil poti sa o bagi in somaj daca firma este in restructurare, daca nu trebuie sa o tii minim o luna si dupa aceea sa ii faci dosar pentru somaj)

iarta ma daca nu sunt coerenta ....... dar ma grabesc putin

Nadia




#3 adela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 11 February 2005 - 11:03 AM

daca vine din crestere copil ,poate intra in somaj dar sa fi avut lucrate 12 luni inainte de concediu si sa figureze cu cel putin 1 zi lucrata dupa concediu.
conf. legii 507/17.11.2004 nu mai este plafon la casa(punct12 )






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL