Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decontari societate asigurari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


decontari societate asigurari

1 reply to this topic

#1 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 January 2007 - 05:35 PM

Buna ziua!
La un service auto, unde factura fiscala se emite pe numele clientului (ex:mioara) si incasarea prin banca se face de la societatea de asigurari....care sunt contarile corecte????????
411.mioara = 704
4427
461.asirom=411.ionescu..cand fac aceasta inregistrare? atunci cand se incaseaza sau cand se emite factura?
5121=461.asirom

Stiu ca s-a mai discutat aceasta problema dar raspunsul nu mi s-a parut f clar...daca se poate sa ma ajute cineva???????
Este obligatoriu de contat asa????????Nu pot sa consider clientul direct societatea de asigurari si sa nu ma mai complic cu 461?????
Multumesc


411.mioara si 411.ionescu ...este vorba de acelasi client...am gresit eu cand am scris...



#2 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 January 2007 - 01:09 PM

un raspuns clar in acest sens....nimeni nu stie....







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL