Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Raportari on-line ITM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Raportari on-line ITM

11 replies to this topic

#1 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2007 - 03:36 PM

Ati incercat sa raportati on-line zilele acestea (declaratiile lunare) ? Ma autentific , introduc datele , mi se da numar de inregistrare , dar la listare imi spune ca nu sunt autentificat . Voiam sa scap de raportarile lunii decembrie dar se pare ca nu am sanse !



#2 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2007 - 08:45 PM

Am incercat si eu in seara aceasta , imi da numar dar nu pot lista, imi zice ca nu este "PDF file", desi alte documente pdf se deschid, de ex. cele de la sanatate




#3 danjoe

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Macondo_45.3N-25.5E

Postat 05 January 2007 - 09:22 PM

Vezi postareamihaci, la Jan 5 2007, 08:45 PM, a spus:

Am incercat si eu in seara aceasta , imi da numar dar nu pot lista, imi zice ca nu este "PDF file", desi alte documente pdf se deschid, de ex. cele de la sanatate


Zice ca sunt in renovare, :lostit (13):

danjoe



#4 RI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:

Postat 10 January 2007 - 08:42 PM

Vezi postareamihaci, la Jan 5 2007, 08:45 PM, a spus:

Am incercat si eu in seara aceasta , imi da numar dar nu pot lista, imi zice ca nu este "PDF file", desi alte documente pdf se deschid, de ex. cele de la sanatate


Instalati browser-ul lor, de pe www. firefox. com
Exista si o varianta in limba romana , ceva mai veche.Apoi accesati site-ul lor prin noul browser , nu prin internet explorer.



#5 CRENGUTA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2007 - 11:22 AM

Multumim de sfat, a mers cu firefox.
Stie cineva daca se mai depune declaratia inventar anul asta?



#6 carmen45

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures

Postat 18 June 2007 - 06:22 PM

La ITM Tg.Mures declaratia lunara transmisa online trebuie dusa la sediul lor pentru "validare".
Asa este si in alte parti?



#7 vioricapop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 18 June 2007 - 07:36 PM

La Cluj nu trebuie dusa pentru validare. E absurd. Ce rost are ar mai avea atunci depunerea on-line?



#8 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 18 June 2007 - 08:30 PM

La Bucuresti trebuie depusa sau trimisa prin posta, cu stampila si semnatura.
Eu am omis o data stampila si am primit instiintare sa o depun din nou, in caz contrar fiind considerata ca nedepusa.
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#9 carmen45

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures

Postat 18 June 2007 - 08:37 PM

Nu am inteles nici eu. Astazi chiar am intrebat daca peste tot in tara trebuie duse declaratiile la validare. Nu stia doamna de la birou si era si curioasa cum este in alte orase. Mi-a explicat ceva ca daca ma uit pe itmonline o sa vad cand a validat ea declaratia. Recunosc, nu am inteles nimic. O aberatie!
Registrul electronic al salariatilor nu trebuie dus la validare. Ce usurare!

Le-am lasat azi fara stampila si fara semnatura.



#10 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 19 June 2007 - 09:00 AM

Vezi postareavioricapop, la Jun 18 2007, 08:36 PM, a spus:

La Cluj nu trebuie dusa pentru validare. E absurd. Ce rost are ar mai avea atunci depunerea on-line?
Eu cand am obtinut parola de la ITM ,la Cluj,mi-au atras atentia ca trebuie sa depun sau sa trimit prin posta si listarea,decl.listata pe care trebuie sa apara nr.de inregistrare care mi se atribuie la declararea on line.Lista trebuie depusa p.la 25 a lunii urm.,altfel se va considera ca nu am depus-o,chiar daca e trimisa on line.Mi s-a spus ca nu trebuie sa stau la rand la ghiseu pentru asta.Spun ca este pt.validare si salut.Ei spun ca ce de la somaj,care nu cer declaratiile si pe suport de hartie,o fac pe responsabilitatea lor,bla-bla...



#11 Violeta Tihon

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 20 June 2007 - 05:31 PM

Personal, recunosc ca nu am mai incercat sa le depun dupa transmiterea on line (la Constanta) pe motiv ca unii care au incercat sa o depuna au constatat ca se retine exemplarul listat cu numar iar pe exemplarul al doilea nu se mai pune nici o stampila si atunci chiar nu ai nici o dovada ca ai depus. Chiar nu vad de ce ar trebui sa mai stranga hartii daca au datele centralizate electronic.



#12 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 27 June 2007 - 09:33 PM

Salve,
Eu, in Constanta, depun declaratia de comision ITM de 3 luni. Imi listez 2 exemplare, unul imi ramane la firma, celalalt il depun la ghiseu, bineinteles semnat si stampilat!
De regula, am depus dupa data de 25,totul este sa o transmiti online pana in 25(inclusiv) astfel ca numarul de inregistrare sa fie in termen . Este fff simplu, mergi si o depui la ghiseu, si o lasi la ei, nu mai trebuie sa-ti treaca nimica pe exemparul tau !!
Deci, pt comisionul ITM trebuie depus un exemplar la ei
Pentru Revisal transmis on line nu trebuie depus nimic la ei, trebuie doar listat si pastrat la firma.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL