Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii anuale impozite locale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratii anuale impozite locale

50 replies to this topic

#21 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2007 - 07:20 PM

Pt. Cristina Grigoras !

Spune-mi te rog, pt. a declara leasing in sectorul 4, care este adresa unde se declara impozitele si taxele locale ca nu am m-ai declarat pana acum !

Multumesc !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#22 flexi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 11 January 2007 - 09:02 PM

La o primarie dintr-un afurisit de orasel din Mures le trebuie declaratiile exact ca si anul trecut. Nici nu stiu ce sa fac sa ma duc cu Cf dupa mine, sa le fac asa.... mai am un pic de timp de gandire




#23 Cristina Vanghele

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 198 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informare si cunoastere

Postat 11 January 2007 - 09:34 PM

Am fost astazi sa depun declaratia la Sectorul 1 si, surpriza (!!!), mi-a refuzat formularul nou pe care l-am downloadat de aici si au vrut pe modelul vechi de declaratie!!! :lostit (13):



#24 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 12 January 2007 - 07:43 AM

Am depus ieri la Locale declaratia DOAR pentru auto, acolo am avut modificari in 2006, si mi-au primit-o pe formularul vechi. De asemenea, ei ofereau tot formularul vechi. La Prahova .
iuliana



#25 mikidutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 January 2007 - 09:05 AM

Se pare ca fiecare sector e o alta lume..Stie cineva ce tip de formulra tb la sectorul 3: cel nou sau cel vechi?
Unde il gasesc pe cel vechi?
[b]Dintre toate zilele, pierduta e aceea in care nu ai ras. ( Chamfort )



#26 Happy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 12 January 2007 - 09:07 AM

Este adevarat ca la sector 1 nu au primit declaratiile pe formularele noi ci pe cele vechi pe care am modificat mentiunea "dobandire" insa lista documentelor anexa indicate de Cristina Grigoras a fost ok si astfel am putut efectua declararea si achitarea impozitului. Multumesc Cristina.



#27 calipso

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:craiova

Postat 12 January 2007 - 09:38 AM

Eu nu mai inteleg numic.A disparut obligativitatea sa depunem declaratii la 31.01.2007.Modificarile fata de 31.01.2006,le-am declarat,in 30 de zile de la producere in cursul anului 2006.De ce sa mai declaram ceva la
31.01.2007?unde scrie?



#28 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 12 January 2007 - 09:50 AM

in pagina 1 a topicului
si in [b]COUL FISCAL 2007
ada



#29 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 12 January 2007 - 10:28 AM

Atasez si formularul vechi. Se pare ca in Romania, cate bordeie atatea obicee.

Fisiere atasate


Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#30 calipso

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:craiova

Postat 12 January 2007 - 12:34 PM

Am vb la Dolj-nu se mai declara nimic la 31.01.2007,cu exceptia auto in leasing,pt care nu aici nu cer cartea de identitate cu stampila de la soc.de leasing,putem sa o stampilam noi si sa scriem cf.cu originalul.
Deci pentru auto,cladiri,terenuri dobandite si declarate in 2006,dupa decl de la 31.01.2006 nu se mai depune nimic.Mi se pare logic.Pt astea v-am intrebat unde scrie?si nu scrie si nici nu se declara.La Dolj!



#31 MariucaLuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2007 - 09:14 AM

Dar daca ai vandut toate masinile in 2006 mai trebuie depus ceva? (O declaratie ca nu mai ai nici un mijloc de transport) nu de alta, dar astia au obiceiul de a "uita".



#32 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 January 2007 - 09:34 AM

Daca ai vandut tot in 2006 inseamna ca ai avut modificari in baza impozabila. In aceasta situatie, la Prahova se depune cu 0.
iuliana



#33 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 January 2007 - 11:26 AM

Astia-s culmea...nu se mai depun deloc astea de dobandire sau instrainare decat in momentul in care se realizeaza transferul (in termen de 1 luna)!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#34 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2007 - 10:19 AM

Multumim, cristina ! :lostit (13):
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#35 cristina i.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 161 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:afaceri

Postat 17 January 2007 - 01:05 PM

Un model de Declaratie de impunere pt.cladiri aveti?Va rog mult!
Multumiri anticipate!
Sa aveti minte!



#36 mircea23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 22 January 2007 - 10:27 AM

Vezi postareacristina i., la Jan 17 2007, 01:05 PM, a spus:

Un model de Declaratie de impunere pt.cladiri aveti?Va rog mult!
Multumiri anticipate!
aici sunt delaratiile pt. impozite si taxe locale

Fisiere atasate


mircea



#37 ALINA BUBU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 189 Postari:

Postat 22 January 2007 - 09:05 PM

Am sunat azi la Impozite si taxe locale sector 3 si m-i s-a spus ca se depun declaratiile pentru cladire si teren pana la 31.12.2007.
Eu nu mai inteleg nimic in codul fiscal este abrogat acel articol.
Ori sunt prosti ori habar n-au de codul fiscal.



#38 lara_ro

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 23 January 2007 - 01:34 PM

Buna ziua

Ma confrunt si eu cu urmatoarea problema: firma la care lucrez are 4 masini, din care 2 in leasing. Din celelalte doua, una este mai veche si declarata mai demult, cealalta inclusa "proaspat" in declaratia de impunere din 2006, pt ca fusese achizitionata in decembrie 2005. Deci la finalul lui ianuarie 2006 a fost trimisa prin posta (cu data postei 31.01.2006) declaratia de impunere care le cuprindea pe amandoua. Eu m-am angajat la inceputul verii la aceasta firma, si prin august am fost trimisa de seful meu sa ma interesez de ce nu am primit nimic de primarie. Acolo aflu ca declaratia de impunere nu a fost depusa (deci nu ajunsese cea trimisa de o colega de-a mea prin posta) si figuram doar cu una din cele 2 masini :lostit (13):. Din diverse motive nu am mai apucat sa ajung sa depun o noua declaratie, si cum nu am primit inca nimic de la ei, banuiesc ca ce s-a depus prin posta s-a pierdut.
S-a mai confruntat cineva cu aceasta situatie? O sa incerc sa ajung maine sau poimaine sa vad ce trebuie depus anul acesta, mai ales ca va trebui sa declar si cele 2 masini in leasing. Sa ma astept la vreo catastrofa de amenda :pullhair: ca firma apare ca nu ar fi depus nimic anul trecut? Scuze pentru lipsa coerentei, sper ca s-a inteles cat de cat situatia mea.
Daca ma poate ajuta cineva cu o parere sau un sfat, va multumesc foarte mult.



#39 MihaiB

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 January 2007 - 01:48 PM

Amenda cred ca iese din discutie atata timp cat poti face dovada depunerii (trimiterii) prin posta.



#40 ceranca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 30 January 2007 - 08:02 PM

Buna seara, acum am aflat ca trebuie depusa declaratie pentru impozit pe leasing pana maine. Aveti idee cum se depune electronic? Si daca nu prin Internet, macar prin posta cum se procedeaza? Trebuie timbru fiscal de 1 leu pentru fiecare pagina din copia de pe contract? In Bucuresti nu mai sunt timbre fiscale de cateva zile... :lostit (13): N-am cum sa trimit maine pe nimeni la sect.3 pe Mosilor, va rog mult sa ma ajutati!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL