Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
probleme la conectare / inregistrare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


probleme la conectare / inregistrare


54 replies to this topic

#41 liana08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sibiu

Postat 06 November 2009 - 03:53 PM

[quote name='Dana42' date='Nov 6 2009, 01:22 PM' post='213430']
Am avut si eu aceasta problema pana ieri, puteam sa accesez site-ul dar la conectarea pe forum imi arata doar o pagina goala. Am rezolvat din setari astfel :
Tools -Internet options - Advanced - HTTP 1.1 settings - USE HTTP 1.1 through proxy conections- casuta nu trebuie sa fie bifata, la mine era. Dupa debifare functioneaza si din Internet Explorer si din Firefox.



#42 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 06 November 2009 - 10:13 PM

Multumesc mult, Liana :pullhair: ! Am verificat si imi este bifata doar casuta cu HTTP 1.1, cea de-a doua nu este bifata. Am cautat si pe Internet informatii despre setarile la Internet Explorer si am verificat dar nu gasesc nimic si tot asa greu accesez Forumul, nu stiu ce poate sa fie, nu am descarcat nici alte programe care ar putea sa dea incompatibilitate...efectiv nu stiu ce sa fac...mai caut pe net. Bine ca am reusit sa vad mesajul tau si sa scriu, dupa indelungi eforturi :frusty: .

Dana




#43 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2009 - 12:50 AM

A fost o problema cu netul la nivel national din cate am aflat ( de la cunostiinte din diverse judete ).



#44 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2009 - 04:46 PM

Dana, ai incercat cu alt browser ? de ex Mozilla ? pana vazi ce are IR-ul, poate reusesti sa intri pe forum cu alt browser ...



#45 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 09 November 2009 - 01:58 PM

Multumesc mult colegilor Liana, Florin si Otilia pentru informatii si sugestii :pullhair: ! Astazi vad ca s-a intamplat "minunea" si am reusit sa accesez site-ul rapid, sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau.
Otilia draga, era buna ideea cu Mozilla dar l-am dezinstalat mai demult, nu imi mai aduc aminte acum din ce motiv.
Oricum multumesc, sper sa nu mai fie probleme.
:frusty:

Dana




#46 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2009 - 11:32 PM

Cu placere.
Pe perioada cand au fost probleme am verificat cu 3 browsere din 4 locatii diferite ( cu furnizori de net diferiti ) , si am vazut ca se miscau la fel de greu .



#47 aly32

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 26 April 2010 - 08:26 PM

Va rog sa ma ajutati.
Cand doresc sa ma autentific primesc mesajul "nume utilizator sau parola eronate", desi acestea sunt valide.
Multumesc.



#48 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 April 2010 - 11:45 AM

daca ai putut posta acest mesaj inseamna ca te poti autentifica si intra in forum ... :biggrin: care ti-e problema, totusi ?



#49 aly32

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 27 April 2010 - 01:20 PM

Problema este ca nu ma pot conecta la forum direct, ci intotdeauna trebuie sa accesez un link care il am salvat printre emailurile mele. As dori sa ma autentific direct pe adresa www.conta.ro si sa nu mai fac nenumarate incercari pana reusesc.
sper ca am reusit sa ma fac explicita.
Multumesc.



#50 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 April 2010 - 05:57 PM

langa fereastra unde iti scrii userul si parola (la autentificare) ai in dreapta ta o alta fereastra de optiuni.
primul rand e "retine parola mea"... BIFEAZA-L !! daca o vei face, site-ul TE VA TINE MINTE astfel incat la urmat. intrare nu va mai fi nevoie sa te autentifici din nou, CU CONDITIA SA INTRI DE PE ACELASI CALCULATOR SI NU MAI FI INTRAT ALTCINEVA DUPA TINE CU ALT USER SI PAROLA - site-ul tine minte ultima autentificare facuta de pe calc. respectiv .
la unele site-uri scrie chiar "tine-ma minte"

link-ul paginii de start este : http://conta.money.ro/forum , salveaza-ti-l in browser.

Oameni buni - forumul e f simplu de utilizat, ca pt incepatori, doar sa aveti un pic de bunavointa !

numai bine. :frusty:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 29 April 2010 - 08:53 PM




#51 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 30 April 2010 - 05:51 PM

am ramas conectata la un meniu dezactivat desi m-am deconectat , ce trebuie sa fac ? :frusty:



#52 ileanaiordache

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti - Romania

Postat 03 July 2013 - 11:45 PM

Cum pot schimba parola aceea trimisa pe mail ca este greu de tinut minte?
Multumesc



#53 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 July 2013 - 12:01 PM

De sus-dreapt, dai click acolo unde apare numele user-ului, mergi la setari (my settings) si de acolo la "mail and password".



#54 iulia_florea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 November 2013 - 06:03 PM

Buna ziua,
Doresc sa ma inregistrez si nu stiu cum sa procedez deoarece am primit pe mail ca trebuie sa activez contul am primit user id si validation key dar imi spune ca sunt sterse si sa notific administratorul, nu stiu daca am trimis bine acest mail pentru ca nu prea am inteles cum functioneaza situl .
Va rog sa ma ajutati cum sa ma pot inscrie pe FORUM CONTA.RO.
Adesa mea de email este iulia_florea@ymail.com .
Va multumesc!
Iulia Florea



#55 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2013 - 05:03 PM

doar administratorul te poate ajuta.
adresa de contact : info@conta.ro






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL