Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrari contabile mandat intre pers juridice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inregistrari contabile mandat intre pers juridice

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 minodora_2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 229 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 January 2007 - 05:26 PM

Buna
Am nevoie de ajutorul vostru cu privire la o situatie:
societatea la care lucrez a incheiat un contract de mandat cu o societate din Spania pentru a efectua tranzactii de genul:cumparare cladire de pe teritoriul Romaniei pe numele nostru dar -in contract scrie ca pentru societatea din Spania.
Intrebarea mea este:
Ce inregistrari contabile trebuie sa fac pentru a reflecta situatia incasarilor externe si a platilor pentru firma din Spania?
(Cumva trebuie sa intocmesc facutra celor din afara pentru sumele incasate?-contabilul cu care lucrez mi a spus sa le inregistrez pe 473 dar de 3 luni stau sumele acolo si sunt convinsa ca nu este bine)
Multumesc anticipat :lostit (13):


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL