Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
spetza legata de tva ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


spetza legata de tva !

4 replies to this topic

#1 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 10 January 2007 - 11:04 AM

am urmatorul caz :
achizitie intracom. de la nemti Germania .
Data facturarii 25 decembrie 2007 .....data ajungerii marfii in Romania 04.01.02007 !!!
Acum intreb :cand fac receptia marfii (pe 04.01.07 normal cred eu ) ....iar tva ul prin taxare inversa cand il evidentiez ( 25.12.06 data emiterii facturii sau pe 04.01.07 data repeptiei si intocm nirului )??????????????

371=401
4426=4427 taxare inversa
????????????
ocoleanui



#2 Gabriela Giurca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2007 - 05:36 PM

La decembrie nu faci nimic.
inregistrezi pe ianuarie, 4426=4427.Atentie ,dreptul la deducerea tva ti-l da totusi existenta DVI-ului

gabriela mihaela



#3 lanton

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 10 January 2007 - 05:37 PM

Vezi postareaGabriela Giurca, la Jan 10 2007, 05:36 PM, a spus:

La decembrie nu faci nimic.
inregistrezi pe ianuarie, 4426=4427.Atentie ,dreptul la deducerea tva ti-l da totusi existenta DVI-ului


Pai la AIC nu mai exista DVI.



#4 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 10 January 2007 - 09:05 PM

exact la achizitie intra nu se mai fac dvi-uri!!!!!!!!!!!!!!!!
ocoleanui



#5 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 11 January 2007 - 12:11 PM

deci??????????????????
cine mai pofteste?????????????
ocoleanui






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL