Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
storno facturi vechi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


storno facturi vechi

5 replies to this topic

#1 dragoi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 10 January 2007 - 04:27 PM

ce implicatii fiscale au niste facturi destul de maricele ca valori pe care acum mi se cere sa le stornez
si care au fost emise in 2004 si ian 2005?



#2 andora

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 17 January 2007 - 02:24 AM

nu ai specificat ce fel de facturi sunt: vanzare de marfuri, produse finite sau servicii prestate ?




#3 dragoi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 12 March 2007 - 11:03 PM

Vezi postareaandora, la Jan 17 2007, 02:24 AM, a spus:

nu ai specificat ce fel de facturi sunt: vanzare de marfuri, produse finite sau servicii prestate ?
marfuri



#4 albinutabv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 14 March 2007 - 08:29 PM

Si eu am aceeasi problema...cu facturi de prestari de anul trecut (transport international,stationari,dislocari...etc)....si mi se cere sa le stornez pt. ca stim ca nu le vom incasa... :pullhair: :pullhair: .....cum pot sa fac asa ceva? parerea mea e ca nu poti storna..asa...oricum...oricand.
Ma poate ajuta cineva cu o solutie pt.facturile acestea?exista vreun cont cu care sa inchid 4111?
Mentionez ca nu am hotariri judecatoresti ca sa le pun pe clienti incerti.
Multumesc anticipat pentru orice parere.
alee



#5 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 14 March 2007 - 10:30 PM

Orice rectificare care priveste exerctitiul incheiat se face prin 1174, conform omfp 1752.
Parerea mea.



#6 geut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 15 March 2007 - 10:11 AM

Eu as folosi contul 671 analitic cheltuieli aferente exercitiilor anterioare.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL