Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PROGRAME & ACTUALIZARI (SOFT) DECLARATII! DOWNLOAD 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


PROGRAME & ACTUALIZARI (SOFT) DECLARATII! DOWNLOAD 2007

126 replies to this topic

#61 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 February 2007 - 06:18 PM

Vezi postareaOcsi, la Feb 10 2007, 09:34 PM, a spus:

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 10 2007, 09:30 PM, a spus:

E versiunea noua ptr. 2007...citeste modificarile aduse . Se poate downloada dar merge serverul lor ca dracu...eu am tras cu 0,8KO/s :))

Esti sigur ca acest program e pt. raportarile 2007?

"Imagine postata Programul pentru angajatori pentru generarea declaratiilor nominale V6.04 (pentru raportarile incepand cu luna noiembrie 2006). Versiunea 6.04 rezolva speta concediilor medicale conform Oug 158/2005 atat pe conditii speciale sau deosebite cat si pe conditii normale in aceeasi luna la un asigurat. Daca angajatorul nu are situatii de genul celei enumerate se poate folosi in continuare versiunea 6.03. Imagine postataWebmaster CNPAS (09-02-2007 17:33)Imagine postataImagine postataImagine postataDescarca program"

Pt. ca asta e pe site-ul CNPAS...............cu asta am depus raportarile pe noiembrie si decembrie.........
Atunci cum naiba are 6 si 6,5% si 0,85% cotele...astea erau anul trecut?...e vorba de sanatate versiunea 1.64 vorbeam de chestii diferite :))

Vezi postareaCarla AA, la Feb 10 2007, 09:23 PM, a spus:

http://www.expertus....stire.php?s=235
stie cineva daca programele de pe aceasta pagina se refera la decl.pe anul 2007 ???
de unde se pot lua aceste declaratii ? aferente lunii ianuarie ? Multumesc !
citeste regulamentul forumului...sau macar ce s-a scris anterior aici...e greu cu cititul?

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 11 February 2007 - 06:27 PM

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#62 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 February 2007 - 10:07 PM

http://www.mfinante.ro/link.jsp?body=/cont.../programe11.htm
Cine a depus notificarea privind cifra de afaceri sa mai faca un drum la adm.financiara. Au aparut declaratii noi 392 si 393
http://download.anofm.ro/ - a aparut si somajul. Trebuie sa instalati peste aplicatia veche ca sa functioneze.




#63 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 February 2007 - 11:21 AM

de functionat o sa functioneze oriunde instalezi...cu preluarea datelor e neclara !?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#64 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 February 2007 - 11:09 PM

De pe www.anofm.ro am descarcat programul de somaj si nu exista optiunea ptr.0,25% f.de garantare, sau nu vad eu bine?sigur va exista o alta declaratie si ptr.cei 0,25%sau se va modifica din nou programul..Puteau sa o faca ,asa cum au facut si cei de la CAS cu fondul de risc.



#65 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 16 February 2007 - 12:57 AM

Vezi postareaiozsef39, la Feb 15 2007, 11:09 PM, a spus:

De pe www.anofm.ro am descarcat programul de somaj si nu exista optiunea ptr.0,25% f.de garantare, sau nu vad eu bine?sigur va exista o alta declaratie si ptr.cei 0,25%sau se va modifica din nou programul..Puteau sa o faca ,asa cum au facut si cei de la CAS cu fondul de risc.
nu exista si nu va exista nici o optiune in acest sens. legea e foarte clara: SUMELE NU CONTIN COTELE DIMINUATE
programul este ok
fondul de garantare se declara in 100, poz 61

stie cineva de cotele modificate pentru risc la clasele CAEN? cand apare decl pe 2007 la pensii?

Aceasta postare a fost editata de robertantal: 16 February 2007 - 12:55 AM

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#66 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 16 February 2007 - 02:13 AM

E chiar ceva ciudat cu acest program de la casa de pensii. Ei zic ca se modifica deoarece se vor modifica cotele aferente fondului de accidente. Programul se afla in "lucru" la ministerul muncii, dar eu n-am gasit nici o lege noua unde sa apara noile cote de fd arisc si accidente. Insemna ca ei modifica programul in paralel cu aparitia acestor modificari...
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#67 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 16 February 2007 - 09:36 AM

Deci programul de la CNPAS care e pe site acum e cel bun?



#68 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 16 February 2007 - 09:53 AM

nu, e cel aplicabil din nov pana in dec 2006
ada



#69 very

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 16 February 2007 - 10:10 AM

Cei de la pensii din Ploiesti au spus ca ateapta sa se aprobe hotararea de guvern privind modificarea cotelor de fd.de risc si accidente si apoi vor scoate si noul program.Dar nu se stie cand. :lostit (13):



#70 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2007 - 10:14 AM

Asta inseamna ca luna asta nu se depune CAS-ul...deja e tarziu :biggrin: ...o sa dea vina tot pe noi ca nu avem sapca ?!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#71 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 16 February 2007 - 10:27 AM

apropos, voi ati vazut ca programul de cas ver.6.04, calculeaza 19,5% cota angajatorului? am facut modificarile in el si am observat ca asa este. ceea ce nu are .....cotele de risc noi. cat mai asteptam???? (asta asa ca sa nu ma plictisesc :biggrin: )

Aceasta postare a fost editata de robertantal: 16 February 2007 - 10:28 AM

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#72 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2007 - 10:33 AM

Declaratia ITM ramane neschimbata...a depus cineva? se face cu programul vechi din ce am inteles...
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#73 stanciu ana simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 16 February 2007 - 11:28 AM

Esti sigur ?



#74 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 16 February 2007 - 11:39 AM

Mi-a luat itm cu progr vechi. E ok.
Julia S



#75 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 16 February 2007 - 11:42 AM

daca depuneti on line, o sa vedeti ca nu e nimic modificat acolo; au am depus-o. cred ca nici programul nu se va modifica
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#76 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 16 February 2007 - 12:29 PM

Si eu tot online depun si e la fel.



#77 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 16 February 2007 - 02:10 PM

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 15 2007, 01:21 PM, a spus:

de functionat o sa functioneze oriunde instalezi...cu preluarea datelor e neclara !?

din prg vechi la dec 06,
dai salvare "intr-un director selectat" acolo iti face cap2.dbf ,
revii in prg nou si la ian 07 - preluare decl - " conversie dbf de la 2006 la 2007", etc.
dar pt o a doua firma tb mai intai sa introduci datele firmei la "unitati" si sa faci "fig cu cap2"

:lostit (13):



#78 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2007 - 05:04 PM

Adica programul de CAS 2007, o sa fie macel la depuneri ca nu e timp suficient ...
http://www.cnpas.org/content/cnpas/applica...upAnx_7.01_.exe
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#79 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2007 - 08:10 PM

Vezi postareastanescuema, la Feb 16 2007, 02:10 PM, a spus:

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 15 2007, 01:21 PM, a spus:

de functionat o sa functioneze oriunde instalezi...cu preluarea datelor e neclara !?

din prg vechi la dec 06,
dai salvare "intr-un director selectat" acolo iti face cap2.dbf ,
revii in prg nou si la ian 07 - preluare decl - " conversie dbf de la 2006 la 2007", etc.
dar pt o a doua firma tb mai intai sa introduci datele firmei la "unitati" si sa faci "fig cu cap2"

:lostit (13):
Eu nu am reusit conversia ...mi-a dat eroare de aia intrebam la voi merge preluarea? poate e windows 98 de vina...

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 16 February 2007 - 08:14 PM

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#80 Otilia_N

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 February 2007 - 09:16 PM

As dori sa stiu cum pot folosi programul de la CAS pentru mai multe firme?
Va multumesc






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL