Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PROGRAME & ACTUALIZARI (SOFT) DECLARATII! DOWNLOAD 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


PROGRAME & ACTUALIZARI (SOFT) DECLARATII! DOWNLOAD 2007

126 replies to this topic

#101 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2007 - 08:05 AM

"Am calculat gresit frusty.gif
29%-9.5%-0.85%=18.65%"
corect e: 29-9.5% = 19.5%



#102 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2007 - 12:50 PM

Cum introduc in declaratia BASS mai multe societati? Am cautat pe forum dar nu reusesc sa gasesc. Ma ajuta cineva? Please!




#103 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2007 - 01:44 PM

Iti alegi alt cod de judet.



#104 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 21 February 2007 - 09:58 AM

Vezi postareaLigia Georgescu, la Feb 20 2007, 01:44 PM, a spus:

Iti alegi alt cod de judet.
a aparut o noua versiune: decl 100 vers 1.0.4.4 si OP/FV vers 1.0.2.2.

Vezi postareapopescudaniela, la Feb 21 2007, 09:57 AM, a spus:

Vezi postareaLigia Georgescu, la Feb 20 2007, 01:44 PM, a spus:

Iti alegi alt cod de judet.
a aparut o noua versiune: decl 100 vers 1.0.4.4 si OP/FV vers 1.0.2.2.
scuze!,nu este un raspuns la mesajul lui Ligia!
vreau sa fiu la curent cu toate modificarile ce intervin in contabilitate



#105 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 February 2007 - 10:06 AM

Data viitoare alegi butonul ADDREPLY , nu reply si o sa iasa bine...;)
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#106 popescudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:roman
  • Interests:noutati

Postat 21 February 2007 - 10:09 AM

multumesc!
nu am mai postat de mult pe aici!
vreau sa fiu la curent cu toate modificarile ce intervin in contabilitate



#107 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 21 February 2007 - 10:32 AM

Vezi postareafooxxy, la Feb 19 2007, 12:16 PM, a spus:

HELLO. NU POT DESCARCA PROGR DE PENSII. AI IDEE DE UNDE? PLS!!!!!!!!! :lostit (13): IN AFARA DE CE STIAM NOI PE 2006 AU MAI APARUT SI ALTELE?

S-A MODIFICAT PROCENTUL?STIAM DE 0.85%. AM INNEBUNIT.

FERICE DE CEI SARACI CU DUHUL!!!!!!
AIA NU AU DE FACUT DECLARATII!!!! :pullhair:

as vrea sa fiu si eu sarac cu duhul, pt ca inseamna sa fii modest si nu prost, dupa cum intelege lumea acest citat din biblie
Chiar dacă omul va face un cer nou şi un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#108 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 22 February 2007 - 05:06 PM

Din pacate asta nu e un forum teologic si sensul biblic ne scapa...saru`mana parinte :P. dar eu prefer sa nu am de-a face cu astia "modesti".. :))
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#109 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 23 February 2007 - 08:48 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Feb 22 2007, 05:06 PM, a spus:

Din pacate asta nu e un forum teologic si sensul biblic ne scapa...saru`mana parinte :P. dar eu prefer sa nu am de-a face cu astia "modesti".. :))
Sa stii LUCK33RO ca suntem sau cel putin tindem sa fim "din astia modesti" mai multi. Intr-adevar asta nu e un forum teologic, dar de multe ori mandria face casa buna cu prostia(a nu se intelege vreo aluzie). Nu cred ca era nevoie de sarcasm la adresa lui Coconat oricat de "membru senior" sunteti si ne priviti cu "uitatura aceea infricosatoare" din avatar.

Aceasta postare a fost editata de Marinica: 23 February 2007 - 08:49 AM




#110 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 March 2007 - 01:05 PM

Marinica nu generaliza tu...daca tie iti place sa tinzi sa fii "modest" (sarac cu duhul, fara ghilimele) nu trebuie sa ii bagi pe toti in respectiva oala! Replica mea a fost data celui care se dadea de pocait aici...si ne explica sensul biblic al cuvintelor - chiar daca nu era cazul pe acest forum. Chiar nu are treaba forumul asta (si toate tampeniile din finantele romanesti) cu religia. Ideea e ca suntem off-topic si oricum avem cu ce bate campii! Treaba cu membrul senior e vrajeala... nu are legatura cu discutia! :lostit (13):
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#111 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 03 March 2007 - 03:17 PM

depinde de programul de conta daca iti permite transferul automat in programul de pensii, daca nu din pacate la fiecare luna actualizazi datele la fiecare societate sau pastrezi discheta din luna anterioara si repui datele pt fiecare societate in parte (iti usureaza munca)
pt luck :lostit (13):
ca nu trebuie sa fim asa modesti in fata nimanui



#112 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 05 March 2007 - 11:39 AM

Vezi postareacarol28sm, la Feb 20 2007, 12:50 PM, a spus:

Cum introduc in declaratia BASS mai multe societati? Am cautat pe forum dar nu reusesc sa gasesc. Ma ajuta cineva? Please!

Eu am creat foldere cu denumirea unitatii si cand fac declariile pt.o luna salvaez datele si acolo.
Luna urmatoare import datele din foldere si schimb doar luna declaratiei si zilele lucatoare, suma bruta...etc.
ada



#113 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 April 2007 - 09:06 PM

DECLARATIA VIES 390 - RECAPITULATIVA:
http://discutii.mfinante.ro/static/10/Anaf...instal_D390.exe
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#114 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 20 April 2007 - 08:50 AM

Am o intrebare : Cum ati procedat cu declaratiea pentru FNUASS pentru luna martie? La mune un angajat a plecat in februarie si in declaratia din martie la angajati nu pot sa inregistrez total datorat si total virat inclusiv si pentru acel pleca in februarie! Va rog un ajutor!



#115 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 21 April 2007 - 11:01 AM

Chear nimeni nu a mai avut asa problema lucrand cu programul Raportare Fnuass?



#116 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 23 April 2007 - 04:25 PM

Lucis explica exact ce ai facut de nu iti da poate te pot ajuta.Acum am si eu o intrebare a patit careva ca la declaratia lunara ITM imi da numar de inregistrare dar nu pot sa o listez nici prin internet explorer nici prin mozilla firefox.



#117 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 23 April 2007 - 05:22 PM

declaratia lunara ITM este in format tip pdf. , nu are legatura cu browserul (IE sau Mozilla), pt vizualizare si listare aveti nevoie de Acrobat Reader, si puteti descarca gratuit de aici: http://www.adobe.com.../readstep2.html



#118 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 23 April 2007 - 05:23 PM

Vezi postarealucis, la Apr 20 2007, 09:50 AM, a spus:

Am o intrebare : Cum ati procedat cu declaratiea pentru FNUASS pentru luna martie? La mune un angajat a plecat in februarie si in declaratia din martie la angajati nu pot sa inregistrez total datorat si total virat inclusiv si pentru acel pleca in februarie! Va rog un ajutor!
incearca sa-l stergi
ada



#119 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 23 April 2007 - 05:42 PM

Claudia multumesc mult ca vrei sa ma ajuti! Deci uite fiind micro virez o data la 3 luni contributiile si am facut asa: In declaratia CASS La luna
1)Ian/2007:Total datorat angajati=73; Total virat=0
2)Feb/2007:Total datorat angajati=117; Total virat=0(a plecat un angajat)
3)Martie/2007:ar trebuit sa fac:Total datorat angajati=161; Total virat=161

Dar in declaratia de la martie programul nu mi-l mai arata pe cel plecat in februarie si eu acum trebuie sa zic , ca am total datorat si virat mai putin cu sumele angajatului plecat in februarie, ceea ce mi se pare o tampenie. Am sunat la programatorii din IASI si le-am explicat si ei m-au intrebat, ca de ce nu am declarat in fiiecare luna ca am virat? Eu le-am zis , ca sintem micro si ca viram o data la 3 luni.Ei mi-au zis ca asta e programul si ca nu are importanta cand facem chear plata, ca trebuia sa zicem ca am platit in fiecare luna prin declaratia lor .Eu le-am zis ca ma obliga sa declar ceea ce nu este adevarat. Ei mi-au zis ca nici nu o sa fie modificat programul in functie de micro sau altfel de intreprinderi. Imi pare rau ca nu am inregistrat convorbirea telefonica ca la un control sa am dovada , ca nu noi sintem de vina, ca declaram date eronate.
Voi nu ati avut asa cazuri cum ati declarat lunile ian feb si martie daca ati platit la trimestru?

Vezi postareaciobanu, la Apr 23 2007, 05:23 PM, a spus:

Vezi postarealucis, la Apr 20 2007, 09:50 AM, a spus:

Am o intrebare : Cum ati procedat cu declaratiea pentru FNUASS pentru luna martie? La mune un angajat a plecat in februarie si in declaratia din martie la angajati nu pot sa inregistrez total datorat si total virat inclusiv si pentru acel pleca in februarie! Va rog un ajutor!
incearca sa-l stergi
Adica cum sa-l sterg? Ce sa sterg ?Poate nu explic eu ca lumea! Multumesc oricum ca incerca-ti sa ma ajuta-ti!



#120 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 23 April 2007 - 06:15 PM

Lucis in programul lor asa este facut programul ca in momentul in care ii dai lichidare la un angajat in luna urmatoare nu-l mai are in evidenta, tu acum datoriile acelui salariat care a plecat le bagi la un altul mai mult in martie la virat important e ca pe declaratia de martie la virat total si virat in luna sa-ti dea valoarea care iti arata la datorat total +datorat luna care ar fi adunate pe toate aceste 3 luni.Eu le trimit pe net si nici nu mi-i le primeste daca trec ca sint neachitate deoarece pe ei nu-i intereseaza ca platim la trimestru si chiar si la trezorerie am intrebat ca n-are importanta cind platim adica chiar daca declaratia 100 e la trimestru plata putem sa o facem la luna.Eu am facut plati doar la sanatate la luna ca sa imi valideze declaratiile si restul de plati le fac acum la trimestru.Trimit declaratiile pe net si pentru validare merg la ei cu dovada validarii si cu copia op-ului sau fv-ului.Sfatul meu de acum e sa declari luna de luna si sa si virezi ca sa nu mai ai astfel de probleme fiindca asa sint bugetarii, eu intr-o luna am platit mai mult decit aveam de plata deoarece aveam restante din urma si cind am fost la ei cu declaratia si copia fv-ului s-au uitat cu zece perechi de ochi de ce am platit mai mult, ei doresc sa fie fix pe fix sa nu-si strice ochii si gindirea pentru a deduce de ce am platit mai mult.Daca mai ai nelamuriri adresa mea este ghiocclaudia@yahoo.com






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL