Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
scaderea din gestiune a marfurilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


scaderea din gestiune a marfurilor

5 replies to this topic

#1 LET MIHAELA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 January 2007 - 10:23 AM

Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema: cum scad din gestiune marfurile constatate lipsa si cum scad din gestiune marfurile pe baza proceselor verbale de reducere de pret? multumesc anticipat.



#2 europolis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:ialomita
  • Interests:muzica

Postat 12 January 2007 - 02:07 PM

Aceeasi problema o am si eu cu mentiunea ca marfa nu este asigurata, iar lipsa este cam mare fara a putea fi imputata. Multumesc anticipat.

europolis



#3 LET MIHAELA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 January 2007 - 06:35 PM

va rog, chiar nu are nimeni nici un raspuns la problema mea? Va rog mult.....



#4 mm-miron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:
  • Interests:legislatie

Postat 12 January 2007 - 07:37 PM

cred ca s-a mai discutat asta pe forum
in orice caz, ca sa scazi marfurile din gestiune degradate sau neimputabile se face proces verbal de scadere din gestiune cu marfurile sau bunurile care trebuie retrase se semneaza de gestinar si de cel care raspunde de gestiune, si apoi se descarca din gestiune dar cu TVA aferent care a fost dedus deja la cumparare



#5 europolis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:ialomita
  • Interests:muzica

Postat 13 January 2007 - 10:47 AM

Multumim
europolis



#6 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 January 2007 - 01:28 PM

daca este comert cu amanuntul , nu uitati sa scadeti si adaosul aferent acestor mf
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL