Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariul minim 2007, coef. de ierarhizare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 16

Salt la continut


salariul minim 2007, coef. de ierarhizare


303 replies to this topic

#301 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 19 December 2007 - 09:47 AM

390
iuliana



#302 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 December 2007 - 11:41 AM

adica eu am trecut salariul 880 in cartea de munca in concediu postnatal si ei imi calculeaza la 390 ? sa faca ei asa si eu o sa ma prezint cu carnetul de munca cand imi vor calcula drepturile si vedem cine are dreptate .......




#303 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 21 December 2007 - 11:37 AM

Ei fac asa pt ca asa vrea legea pensiilor nu pentru ca au ei vreun interes...
Perioada CIC nu este perioada contributiva ci asimilata. La fel ca si perioada de somaj. Si astea sunt prevederile.
iuliana



#304 Alfred

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 April 2009 - 10:09 PM

Va salut respectuos pe toti am o mare dilema si o problema in acelasi timp. Va rog sa imi spuneti ce lege sau norma, sau ce anume reglementeaza calculul salariului la un debutant studii superioare conform HG 1051/2008 si a codului unic al muncii la nivel national art.40 adica cel cu coeficentii. Avand in vedere ca salariul minim acum este de 600 lei si coeficientul pentru studii superioare este 2 el ar trebuii sa aibe 1200 lei minim. OK ce norma cine ma obliga pe mine ca institutie bugetara sa calculez acest coeficent la salariu minim de 600 lei. Nr. legi sau unde gasesc aceasta reglementare. Sunt in polemici cu cineva (amicale bineinteles) si doresc o dovada clara a acestui fapt. Sau daca nu este asa cum este corecta salarizarea unui debutant studii superioare 2009, ce salariu minim trebuie sa aibe respectiva persoana. Va multumesc anticipat si va rog ajutati-ma. Cu respect astept raspuns si pe e-mail roth_alfred@yahoo.com






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL