Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Taxe CECCAR? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Taxe CECCAR?


4 replies to this topic

#1 aminariy

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 January 2007 - 10:33 PM

Imi puteti spune la cat se ridica per total taxele percepute de CECCAR ..incepand cu examenul de acces la profesie, stagiu, carti+cursuri achizitionate obligatoriu de la ei si pana la examenul final? asta ca sa vad daca imi pot permite financiar sa devin contab. aut...daca s-a mai discutat despre asta in alt topic imi cer scuze anticipat, dar ma invart de doua zile pe forum si nu am gasit inca nimic. multumesc!



#2 AndreeaL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Interests:Domeniul economic

Postat 12 August 2007 - 11:57 AM

Sunt si eu interesata de valoarea taxelor percepute de CECCAR pentru membrii activi, experti contabili. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?




#3 nemrac

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 August 2007 - 01:21 PM

-examen acces 125 euro
- eventual curs de pregatire ptr examen de acces 200 lei
- in fiecare an taxa 150 lei ( taxa de stagiar membru = 50 lei + taxa curs pregatire = 100 lei )
- examen aptitudini 585 lei
- curs de pregatire ptr iesirea din stagiu ( de fapt pregatire deontologica ) = 200 lei
Cam astea ar fi taxele , care au fost in anii trecuti . Nu stiu cit vor fi acum , actualizate . Dar nu este suficient doar sa mergi la curs ci trebuie sa-ti mai iei si carti care costa si ele si mai ales si internet , si in special efort intelectual ptr ca trebuie sa mai si inveti dupa orele de servici . Nu poti invata totul in preajma examenelor , deci trebuie tocat marunt din timp in asa fel ca in preajma examenelor doar sa-ti aduci aminte ce ai invatat ! Succes la toti cei care vor sa inceapa !O zi buna



#4 catalin87

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 12 August 2007 - 05:03 PM

completez ca pe an sunt 2 cursuri pregatitoare in timpul stagiului ( 2*100+50-taxa ) , timp de 3 ani stagiu , care de obicei se termina cu un semestru mai devreme , ca timp nu si ca bani



#5 NICOL 11

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 09 January 2008 - 12:38 PM

Din pacate la CECCAR Ilfov taxele sunt altele.

Cursurile obligatorii stagiari costa intra 200-250 ron/ semestru
Cursurile pregatitoare pentru examenul de aptitudini costa 250 ron/curs






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL