Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia 101 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia 101

30 replies to this topic

#1 Nic03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 15 January 2007 - 05:06 PM

Se tot vehiculeaza data de 15.02.2007 ca termen de depunere pt. declaratia 101!
Asa este? Nu se mai depune odata cu bilantul ? Cand s-a modificat? Care este actul normativ?
Bilantul cand se depune?

Multumesc anticipat



#2 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 15 January 2007 - 10:21 PM

Plata impozitului și depunerea declarațiilor fiscale

Art. 34 - Plata impozitului
(1) Contribuabilii au obligația de a plăti impozitul pe profit trimestrial, până la data de 25 inclusiv a primei luni următoare trimestrului pentru care se calculează impozitul, dacă în prezentul articol nu este prevăzut altfel.
(2) Banca Națională a României, societățile comerciale bancare, persoane juridice române, și sucursalele din România ale băncilor, persoane juridice străine, au obligația de a plăti impozitul pe profit lunar, până la data de 25 inclusiv a lunii următoarele celei pentru care se calculează impozitul, dacă în prezentul articol nu este prevăzut altfel.
(3) Organizațiile nonprofit au obligația de a plăti impozitul pe profit anual, până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor celui pentru care se calculează impozitul.
(4) Contribuabilii care obțin venituri majoritare din cultura cerealelor și plantelor tehnice, pomicultură și viticultură au obligația de a plăti impozitul pe profit anual, până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor celui pentru care se calculează impozitul.
(5) În înțelesul alin. (1) și (2), profitul impozabil și impozitul pe profit sunt calculate și înregistrate trimestrial, respectiv lunar, în cazul Băncii Naționale a României, societăților comerciale bancare, persoane juridice române, și sucursalelor din România ale băncilor, persoane juridice străine, cumulat de la începutul anului fiscal.
(6) Contribuabilii care efectuează plăți trimestriale și, respectiv, lunare plătesc pentru ultimul trimestru sau pentru luna decembrie, în cazul Băncii Naționale a României, societăților comerciale bancare, persoane juridice române, și în cazul sucursalelor din România ale băncilor, persoane juridice străine, o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, respectiv o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru luna noiembrie a aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la data stabilită ca termen limită pentru depunerea situațiilor financiare ale contribuabilului.
(7) Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.
(8) Persoanele juridice care încetează să existe au obligația să depună declarația de impunere și să plătească impozitul pe profit cu 10 zile înainte de data înregistrării încetării existenței persoanei juridice la registrul comerțului.
(9) Prevederile alin. (3), (4) și (7) se aplică pentru impozitul pe profit datorat, începând cu anul fiscal 2004. Regularizarea impozitului pe profit aferent anului fiscal 2003 se realizează, potrivit legislației în vigoare, până la data de 31 decembrie 2003.
(10) Obligațiile fiscale reglementate de prezentul titlu sunt venituri ale bugetului de stat. Ca excepție, impozitul pe profit, dobânzile/majorările de întârziere și amenzile datorate de regiile autonome din subordinea consiliilor locale și a consiliilor județene, precum și cele datorate de societățile comerciale în care consiliile locale și/sau județene sunt acționari majoritari sunt venituri ale bugetelor locale respective.

Art. 35 - Depunerea declarațiilor de impozit pe profit
(1) Contribuabilii au obligația să depună o declarație anuală de impozit pe profit, până la termenul prevăzut pentru depunerea situațiilor financiare, cu excepția contribuabililor prevăzuți la art. 34 alin. (3), (4) și (7), care depun declarația anuală de impozit pe profit până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor. În cursul anului fiscal, contribuabilii au obligația de a depune declarația de impunere până la termenul de plată al impozitului pe profit, inclusiv.
(2) O dată cu declarația de impozit pe profit anuală, contribuabilii au obligația să depună și o declarație privind plățile și angajamentele de plată către persoanele nerezidente, care cuprinde scopul și suma fiecărei plăți, numele și adresa beneficiarului. Nu se cuprind în această declarație sumele angajate sau plătite pentru bunurile importate sau pentru transportul internațional.
(3) Contribuabilii sunt răspunzători pentru calculul impozitului pe profit.

ocoleanui



#3 NICOLETA p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 282 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 January 2007 - 03:12 AM

ce inseamna "(7) Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor."?
de fat ce inseamna "care au definitivat inchiderea exercitiului"?



#4 mariana_flo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:bucuresti, sector 3
  • Interests:vreau sa fiu la curent cu noutatile in domeniu

Postat 16 January 2007 - 08:17 AM

ati incercat sa completati declaratia 101 pentru 2006? eu am incercat cu varianta de soft 1.0.8.5 si nu ma lasa. Imi spune ca anul trebuie sa fie mai mic sau egal cu 2005.

Stiti cumva daca exista o alta varianta de soft?



#5 iuliac

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 16 January 2007 - 08:52 AM

Vezi postareamariana_flo, la Jan 16 2007, 10:17 AM, a spus:

ati incercat sa completati declaratia 101 pentru 2006? eu am incercat cu varianta de soft 1.0.8.5 si nu ma lasa. Imi spune ca anul trebuie sa fie mai mic sau egal cu 2005.

Stiti cumva daca exista o alta varianta de soft?

Buna dimineata tutror!

Inca nu a aparut o varianta buna.Aceeasi problema am intalnit - o cand am incercat sa fac o declaratie pentru anul 2007 si imi spune ca "anul raportarii este gresit,este <2004 sau <2006".
Eu am anuntat la finante din prima saptamana dar se pare ca inca nimeni nu face nimic. :lostit (13):



#6 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 16 January 2007 - 11:23 AM

LA aliniatul (7) ::::::::::cei care definitiveaza calculul impozit pana pe 15 .02.07 ,adica acest impozit e definitiv ,se va declara si plati pe 15.02.07 (pana )...........daca mai faci modificari decl 101 se depune in aprilie pana pe 15 (adica nu e impozit pe pf final ) .
ocoleanui



#7 Andi_cmn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:Contabilitate

Postat 16 January 2007 - 02:02 PM

Vezi postareaNICOLETA p, la Jan 16 2007, 03:12 AM, a spus:

ce inseamna "(7) Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor."?
de fat ce inseamna "care au definitivat inchiderea exercitiului"?




Din cate am ințeles eu, este vorba despre institutiile publice.



#8 andreap

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 121 Postari:

Postat 16 January 2007 - 03:04 PM

ref.la intelesul art.34,alin(7) "Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.",eu inteleg ca daca pana la 15.02.2007 calculez impozitul pe profit ptr.2006,varianta finala,fara modificari ulterioare,il platesc pana la acea data,nemaifiind obligata sa platesc conf.alin.6"Contribuabilii care efectuează plăți trimestriale și, respectiv, lunare plătesc pentru ultimul trimestru sau pentru luna decembrie, în cazul Băncii Naționale a României, societăților comerciale bancare, persoane juridice române, și în cazul sucursalelor din România ale băncilor, persoane juridice străine, o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, respectiv o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru luna noiembrie a aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la data stabilită ca termen limită pentru depunerea situațiilor financiare ale contribuabilului.".Eu anul trecut asa am facut ptr ca era mai avantajos sa platesc pana pe 15.02 decat sa calculez la niv. trim III.



#9 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 January 2007 - 04:22 PM

Vezi postareaandreap, la Jan 16 2007, 03:04 PM, a spus:

ref.la intelesul art.34,alin(7) "Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.",eu inteleg ca daca pana la 15.02.2007 calculez impozitul pe profit ptr.2006,varianta finala,fara modificari ulterioare,il platesc pana la acea data,nemaifiind obligata sa platesc conf.alin.6"Contribuabilii care efectuează plăți trimestriale și, respectiv, lunare plătesc pentru ultimul trimestru sau pentru luna decembrie, în cazul Băncii Naționale a României, societăților comerciale bancare, persoane juridice române, și în cazul sucursalelor din România ale băncilor, persoane juridice străine, o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, respectiv o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru luna noiembrie a aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la data stabilită ca termen limită pentru depunerea situațiilor financiare ale contribuabilului.".Eu anul trecut asa am facut ptr ca era mai avantajos sa platesc pana pe 15.02 decat sa calculez la niv. trim III.
Acest alineat face referire la societati financiare.

Art. 34. - (1) Plata impozitului se face astfel:
a) contribuabilii, societăți comerciale bancare, persoane juridice române, și sucursalele din România ale băncilor, persoane juridice străine, au obligația de a plăti impozit pe profit anual, cu plăți anticipate efectuate trimestrial, actualizate cu indicele de inflație (decembrie față de luna decembrie a anului anterior), estimat cu ocazia elaborării bugetului inițial al anului pentru care se efectuează plățile anticipate. Termenul până la care se efectuează plata impozitului anual este termenul de depunere a declarației privind impozitul pe profit, prevăzut la art. 35 alin. (1);
b) contribuabilii, alții decât cei prevăzuți la lit. a), au obligația de a declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, până la data de 25 inclusiv a primei luni următoare trimestrului pentru care se calculează impozitul, dacă în prezentul articol nu se prevede altfel. Începând cu anul 2008, acești contribuabili urmează să aplice sistemul plăților anticipate prevăzut pentru contribuabilii menționați la lit. a).
(10) Contribuabilii prevăzuți la alin. (1) lit. b) plătesc pentru ultimul trimestru o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la termenul de depunere a declarației privind impozitul pe profit prevăzut la art. 35 alin. (1).
(11) Contribuabilii prevăzuți la alin. (1) lit. b), care definitivează până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior, depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat, până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.
Art. 35. - (1) Contribuabilii au obligația să depună o declarație anuală de impozit pe profit până la data de 15 aprilie inclusiv a anului următor.


Mi se pare foarte clar.
iuliana



#10 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 17 January 2007 - 10:58 PM

deci...am incercat sa scriu...dar...buctish...the page si nu mai stiu cum :lostit (13):
Vroiam sa zic ca declaratia 101 la 31.12.2005 tin minte ca am facut-o
pe programul de declaratii fiscale din 2006.
Asa tin eu minte.
Deci, eu astept sa vina programul de declaratii Declmf din 2007.
irina



#11 florin cosmin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 18 January 2007 - 12:27 AM

Am si eu o societate infiintata in trim.IV 2006.
In declaratia 100 aferenta lunii decembrie trec 0 la impozit pe profit datorat?
Si daca da, pana la ce data trebuie sa depun 101?



#12 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 18 January 2007 - 08:08 AM

nici eu nu pot completa 101, imi spune ca anul ar trebui sa fie 2005, iar varianata de soft folosita e actualizata in ianuarie anul curent

deci ce se intampla?



#13 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 18 January 2007 - 09:38 AM

Vezi postareamucho dolor, la Jan 18 2007, 08:08 AM, a spus:

nici eu nu pot completa 101, imi spune ca anul ar trebui sa fie 2005, iar varianata de soft folosita e actualizata in ianuarie anul curent

deci ce se intampla?

Exact ce am scris eu mai sus. Declmf_2007.

Aceasta postare a fost editata de irina petcu: 18 January 2007 - 09:40 AM

irina



#14 sisgog

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 18 January 2007 - 01:48 PM

Daca am firma fara activitate (din punctul de vedere al cifrei de afaceri), depun declaratie 101 pe zero la venituri si numai cu cheltuieli sau nu depun deloc?
Sa fiu mai explicita: firma este infiintata in 2006. Este in faza de investitii; are angajati, dar numai anul (adica in 2007) asta va incepe sa si produca. Nu am nici o factura emisa. Numai cheltuieli. Am doar venituri din dobanzi si din diferente de curs valutar. In iunie 2006 am depus declaratie ca firma nu are activitate. Atunci nu aveam nici salariati. De atunci am depus decl. 100 cu contributii de plata si impozit pe profit 0.
Pentru finele lui 2006 voi face tot declaratie ca firma nu are activitate - deci nu depun bilant. E corect, nu? Dar cum fac cu 101?



#15 sdnr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 433 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 January 2007 - 02:37 PM

Vezi postareaIULIANA1207, la Jan 16 2007, 04:22 PM, a spus:

Vezi postareaandreap, la Jan 16 2007, 03:04 PM, a spus:

ref.la intelesul art.34,alin(7) "Contribuabilii care au definitivat până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.",eu inteleg ca daca pana la 15.02.2007 calculez impozitul pe profit ptr.2006,varianta finala,fara modificari ulterioare,il platesc pana la acea data,nemaifiind obligata sa platesc conf.alin.6"Contribuabilii care efectuează plăți trimestriale și, respectiv, lunare plătesc pentru ultimul trimestru sau pentru luna decembrie, în cazul Băncii Naționale a României, societăților comerciale bancare, persoane juridice române, și în cazul sucursalelor din România ale băncilor, persoane juridice străine, o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, respectiv o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru luna noiembrie a aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la data stabilită ca termen limită pentru depunerea situațiilor financiare ale contribuabilului.".Eu anul trecut asa am facut ptr ca era mai avantajos sa platesc pana pe 15.02 decat sa calculez la niv. trim III.
Acest alineat face referire la societati financiare.

Art. 34. - (1) Plata impozitului se face astfel:
a) contribuabilii, societăți comerciale bancare, persoane juridice române, și sucursalele din România ale băncilor, persoane juridice străine, au obligația de a plăti impozit pe profit anual, cu plăți anticipate efectuate trimestrial, actualizate cu indicele de inflație (decembrie față de luna decembrie a anului anterior), estimat cu ocazia elaborării bugetului inițial al anului pentru care se efectuează plățile anticipate. Termenul până la care se efectuează plata impozitului anual este termenul de depunere a declarației privind impozitul pe profit, prevăzut la art. 35 alin. (1);
b) contribuabilii, alții decât cei prevăzuți la lit. a), au obligația de a declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, până la data de 25 inclusiv a primei luni următoare trimestrului pentru care se calculează impozitul, dacă în prezentul articol nu se prevede altfel. Începând cu anul 2008, acești contribuabili urmează să aplice sistemul plăților anticipate prevăzut pentru contribuabilii menționați la lit. a).
(10) Contribuabilii prevăzuți la alin. (1) lit. b) plătesc pentru ultimul trimestru o sumă egală cu impozitul calculat și evidențiat pentru trimestrul III al aceluiași an fiscal, urmând ca plata finală a impozitului pe profit pentru anul fiscal să se facă până la termenul de depunere a declarației privind impozitul pe profit prevăzut la art. 35 alin. (1).
(11) Contribuabilii prevăzuți la alin. (1) lit. b), care definitivează până la data de 15 februarie închiderea exercițiului financiar anterior, depun declarația anuală de impozit pe profit și plătesc impozitul pe profit aferent anului fiscal încheiat, până la data de 15 februarie inclusiv a anului următor.
Art. 35. - (1) Contribuabilii au obligația să depună o declarație anuală de impozit pe profit până la data de 15 aprilie inclusiv a anului următor.


Mi se pare foarte clar.

:lostit (13):

Treaba e urmatoarea:

Daca depunem 101 si platim pana la 15-02, nu mai declaram nimic la 100 decembrie.
Daca nu depunem 101 pana la 15-02, declaram in 100 decembrie si platim suma de la trim III si depunem 101 pana la ...cand o fi.



#16 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2007 - 04:14 PM

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti cand trebuie depusa aceasta declaratie. Daca un srl a avut anul trecut numai cheltuieli, fiind infiintat in 2006, in declaratia 100 am trecut la fiecare trimestru 0, 101 o pot depune cu bilantul? Daca un srl a platit impozit pe profit in primele trimestre, dar in ultimul valoare a fost 0, pot depune 101 cu bilantul? Nu inteleg care sunt societatile care finalizeaza anulo financiar la 15.02. Multumesc



#17 sdnr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 433 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 January 2007 - 04:22 PM

Vezi postareamihaci, la Jan 19 2007, 04:14 PM, a spus:

Nu inteleg care sunt societatile care finalizeaza anulo financiar la 15.02.

Cele care vreau si pot.

Poti depune 101 cand vrei pana la 15.04
15.02 e optional



#18 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 January 2007 - 12:53 PM

Am si eu niste nelamuriri daca ma puteti lumina va rog ... :lostit (13):
Daca la o societate care tot anul a avut impozit profit 0 si am calculat impozitul, il declar pana la 25 ian si il platesc fara sa depun 101 pentru care nu este inca program cred ca nu e nici o problema. Cum credeti?
Sau daca merg pe varianta declar 0 impozit si il platesc cand depun 101 cel tarziu data depunerii bilantului. In cazul asta se calculeaza majorari intre 25 ianuarie si data platii care poate fi cea a depunerii decl. 101?
Multumesc anticipat.



#19 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 21 January 2007 - 02:48 PM

Vezi postareacontasoft, la Jan 21 2007, 10:53 AM, a spus:

Am si eu niste nelamuriri daca ma puteti lumina va rog ... :lostit (13):
Daca la o societate care tot anul a avut impozit profit 0 si am calculat impozitul, il declar pana la 25 ian si il platesc fara sa depun 101 pentru care nu este inca program cred ca nu e nici o problema. Cum credeti?
Sau daca merg pe varianta declar 0 impozit si il platesc cand depun 101 cel tarziu data depunerii bilantului. In cazul asta se calculeaza majorari intre 25 ianuarie si data platii care poate fi cea a depunerii decl. 101?
Multumesc anticipat.

- declari 0 imp profit pt trim IV
- platesti fara penalitati pana la data depunerii decl 101 in aprilie
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#20 niculae_georgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 February 2007 - 09:29 PM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Jan 21 2007, 02:48 PM, a spus:

Vezi postareacontasoft, la Jan 21 2007, 10:53 AM, a spus:

Am si eu niste nelamuriri daca ma puteti lumina va rog ... :lostit (13):
Daca la o societate care tot anul a avut impozit profit 0 si am calculat impozitul, il declar pana la 25 ian si il platesc fara sa depun 101 pentru care nu este inca program cred ca nu e nici o problema. Cum credeti?
Sau daca merg pe varianta declar 0 impozit si il platesc cand depun 101 cel tarziu data depunerii bilantului. In cazul asta se calculeaza majorari intre 25 ianuarie si data platii care poate fi cea a depunerii decl. 101?
Multumesc anticipat.

- declari 0 imp profit pt trim IV
- platesti fara penalitati pana la data depunerii decl 101 in aprilie


Vezi postareaIaro, la Jan 26 2007, 08:04 PM, a spus:

Vezi postareamichi dtru, la Jan 26 2007, 10:26 AM, a spus:

Emy, declaratia 101 are termen 31 martie doar pentru regii autonome din subordinea consiliilor locale si judetene, precum si pentru societatile comerciale in care consiliile locale si/sau judetene sunt actionari majoritari (art. 34 alin. 13).
Pentru ceilalalti vezi alin. 1 (15 aprilie) si 2 (15 februarie 2007) al aceluiasi articol si art. 35 alin. 1
declaratia 101 se va preda la Adm. Financiara impreuna cu bilantul; adik in acelasi moment, pentru a se putea verifica datele din declaratia 101 cu cele din bilantul pe 2006.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL