Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Imobilizari necorporale - amortizare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Imobilizari necorporale - amortizare

4 replies to this topic

#1 clm2007

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 17 January 2007 - 10:35 AM

Amortizarea imoblizarilor necorporale a fost facuta pe 60 luni . Este corect ? Daca trebuia facuta pe 3 ani, ce reglari trebuie facute ? inclusiv pentru amortizarea aferenta anilor anteriori.multumesc



#2 MIHAELA 9

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 164 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 January 2007 - 12:41 PM

Vezi postareaclm2007, la Jan 17 2007, 10:35 AM, a spus:

Amortizarea imoblizarilor necorporale a fost facuta pe 60 luni . Este corect ? Daca trebuia facuta pe 3 ani, ce reglari trebuie facute ? inclusiv pentru amortizarea aferenta anilor anteriori.multumesc

Amortizarea la imob necorp. se poate face pe o perioada de pana la 3 ani. Recalculezi amortizarea pt. 3 ani iar diferenta dintre amortizarea calculata inainte si cea pe care o s-o calc acum(pt. o perioada de 3 ani) o inregistrezi pe chelt cu amortizarile la imob necorp, in ultima luna in care poti face modif(adica dec 2006).




#3 clm2007

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 17 January 2007 - 08:46 PM

m-am exprimat prost; amortizarea vreau sa ramana inreg asa; dar ce reglari sa fac pt (re)calcularea profitului impozabil ( dif.amortizare contabila - fiscala)



#4 mihaela_lica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:acumulare

Postat 17 January 2007 - 09:01 PM

Se aduna amortizarea contabila inregistrata pe cheltuieli si se scade amortizarea fiscala.
lasa zilei de maine, grija zilei de maine...



#5 kriss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 15 May 2007 - 08:20 AM

AM SI EU O INTREBARE: CUM INREGISTREZ UN UP GRADE LA UN PROGRAM INFORMATIC?MII DE MULTUMIRI :smile:
iac






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL