Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Fundatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Fundatii

22 replies to this topic

#21 Sashalex

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 24 January 2008 - 05:57 PM

Vezi postareaeszcse, la Sep 17 2007, 07:36 PM, a spus:

Draga Roxane, astept o adresa de mail, sa-ti propun o carte de referinta de domeniul asociatiilor si fundatiilor.


Buna,

Sunt si eu interesat de o carte din acest domeniu. Daca poti, te rog sa-mi mentionezi si mie un titlu la sashavocrom@yahoo.com.

Multam anticipat



#22 vali enache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:1234
  • Interests:contabilitate

Postat 17 February 2008 - 05:27 PM

Am mai ridicat aceasta problema, dar poate nu mi-ati citit mesajul de aceea revin si va rog poate aveti un raspuns si pt mine.
O asociatie non-profit primeste pe un ctr de finanatare o suma care este pt.activitati economice pe baza unui plan de afacere au fost castigati acesti bani. Ei ne sunt punctul de plecare pt a desfasura aceasta activ.generatoare de venituri. Sunt primiti in decembrie si stau cu bilantul nefacut ca nu stiu cum este corect.
Pe ce cont sa-i inregistrez? Va rog mult as dori o pararere!!!!!!!!!! Multumesc!

%%%%%%



#23 aniela_b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Vaslui

Postat 19 February 2008 - 06:40 PM

Am si eu nevoie de ajutor. Va rog sa-mi spuneti cum contabilizati cotizatiile lunare ale membrilor? Nu m-am ocupat de asociatii pina acum dar in statut se precizeaza ca patrimoniul se va completa pe parcursul existentri sale prin cotizatiile lunare ale membrilor. Intrebarea mea este, voi folosi contul 102 sau 7311?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL