Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
S-a amanat depunerea registrului de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


S-a amanat depunerea registrului de evidenta a salariatilor

18 replies to this topic

#1 GABRIELAD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 January 2007 - 04:59 PM

"Termenul de depunere a registrului general de evidență a salariaților în formă electronică la inspectoratul teritorial de muncă a fost modificat printr-o Hotărâre adoptată de Guvern în ședința din 24 ianuarie. Potrivit noilor prevederi, data limită de depunere este 31 martie 2007.




Soluția tehnică privind registrul în format electronic și aplicația informatică pentru completarea și transmiterea acestuia de către angajatori au fost realizate de către Inspecția Muncii și puse gratuit la dispoziția angajatorilor care au obligația de a înființa registrul. Din cauza noutății și complexității aplicației informatice, un număr mare de angajatori au transmis Inspecției Muncii și inspectoratelor teritoriale de muncă solicitări de prelungire a termenului de depunere a registrului.

Guvernul Romaniei - Biroul de presa - 26.01.2007"



#2 costin_mentor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 26 January 2007 - 05:03 PM

Vezi postareaGABRIELAD, la Jan 26 2007, 04:59 PM, a spus:

"Termenul de depunere a registrului general de evidență a salariaților în formă electronică la inspectoratul teritorial de muncă a fost modificat printr-o Hotărâre adoptată de Guvern în ședința din 24 ianuarie. Potrivit noilor prevederi, data limită de depunere este 31 martie 2007.




Soluția tehnică privind registrul în format electronic și aplicația informatică pentru completarea și transmiterea acestuia de către angajatori au fost realizate de către Inspecția Muncii și puse gratuit la dispoziția angajatorilor care au obligația de a înființa registrul. Din cauza noutății și complexității aplicației informatice, un număr mare de angajatori au transmis Inspecției Muncii și inspectoratelor teritoriale de muncă solicitări de prelungire a termenului de depunere a registrului.

Guvernul Romaniei - Biroul de presa - 26.01.2007"
si la ITM Constanta a aparut azi acest anunt.

TotalSal - un program complet de salarii!



#3 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 26 January 2007 - 05:30 PM

[quote name='costin_mentor' date='Jan 26 2007, 05:03 PM' post='118302']


Aveti dreptate , a venit ayi si HOTARAREA

O postez aici

Guvernul României
Hotărâre nr. 53 din 24/01/2007
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 64 din 26/01/2007
pentru modificarea alin. (2) al art. 4 din Hotărârea Guvernului nr. 161/2006 privind întocmirea și completarea registrului general de evidență a salariaților



--------------------------------------------------------------------------------

În temeiul art. 108 din Constituția României, republicată,


Guvernul României adoptă prezenta hotărâre.


Articol unic. - Alineatul (2) al articolului 4 din Hotărârea Guvernului nr. 161/2006 privind întocmirea și completarea registrului general de evidență a salariaților, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 172 din 22 februarie 2006, cu modificările ulterioare, se modifică și va avea următorul cuprins:
"(2) Angajatorii care la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri au încadrat personal cu contract individual de muncă sunt obligați să transmită inspectoratului teritorial de muncă în a cărui rază teritorială își au sediul sau domiciliul, după caz, registrul în formă electronică, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri."


PRIM-MINISTRU
CĂLIN POPESCU-TĂRICEANU
Contrasemnează: ─────────────── Ministrul muncii, solidarității sociale și familiei, Gheorghe Barbu



București, 24 ianuarie 2007.
Nr. 53.



#4 cristalex

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 91 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2007 - 10:26 AM

Uraaaaa!!!



#5 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2007 - 11:00 AM

intrebare :
termenul este valabil si pt soc care au primul angajat dupa 01 ian 2007 ?
oricum, varianta ultima 2.0.6 a Revisal nu are rubrica pt salariu, sau nu am vazut eu ???? si cum se salveaza, voi stiti ?



#6 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 27 January 2007 - 11:24 AM

cred ca de la patratul cu putin verde: registru-modificari-export xml
dar vezi sa ai si date despre contracte bagate
eu bagasem decat datele salariatului si credeam ca am scapat....

ce bine ca s-a prelungit data de depunere
ma mir....



#7 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 27 January 2007 - 11:39 AM

90 de zile de la data prezentei hg:
24.01.2007 + 90 zile = 24.04.2007???



#8 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2007 - 03:00 PM

Vezi postareastanescuema, la Jan 27 2007, 11:39 AM, a spus:

90 de zile de la data prezentei hg:
24.01.2007 + 90 zile = 24.04.2007???
Din 24.01.2007 (publicata pe 26.01.2007) este hot.53/2007! 90 de zile se socotesc de la data intrarii in vigoare a Hot. 161/2006!



#9 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 27 January 2007 - 03:49 PM

[quote name='Florian2005' date='Jan 27 2007, 03:00 PM' post='118443']

Ai dreptate Florian 2005



#10 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2007 - 06:50 PM

Vezi postareastanescuema, la Jan 27 2007, 11:24 AM, a spus:

cred ca de la patratul cu putin verde: registru-modificari-export xml
dar vezi sa ai si date despre contracte bagate
eu bagasem decat datele salariatului si credeam ca am scapat....

ce bine ca s-a prelungit data de depunere
ma mir....

da, de acolo, ai dreptate. Dar in acest program minunat nu ar trebui bagat si salariul ? Unde se baga asta ?


da.... termenu e 28 feb sau martie ????



#11 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 27 January 2007 - 06:50 PM

am citit in viteza
am retinut intr-o forma mai avantajoasa pt noi
nu era bine? pana in aprilie uitam de revisal!

urrraaaaaa !!!!!!!!


ps ivy, ce mai faci?
ma urmaresti :)))
te-am iertat pt atunci



#12 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 27 January 2007 - 07:40 PM

[quote name='stanescuema' date='Jan 27 2007, 06:50 PM' post='118475']

Pt. stanescuema

De facut nu prea fac bine cu inceputul asta de an , la cate modificari sunt. Vorbesc de contabilitate. In rest OK.

De urmarit , nu,nu te urmaresc... de fapt nici nu mi-am dat seama cand am facut afirmatia ca ti-am raspuns indirect tie.

Ma simt mai bine, sa aud ca nu esti suparata pe mine. De fapt jigniri intre noi nu ar trebui sa se gaseasca pe forumul asta. Desi uneori nervii o iau razna in fata monitorului......

I-ti doresc un an bun si plin de impliniri .



#13 ileanavulc

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Female

Postat 27 January 2007 - 09:42 PM

Vezi postareamihavesa, la Jan 27 2007, 11:00 AM, a spus:

intrebare :
termenul este valabil si pt soc care au primul angajat dupa 01 ian 2007 ?
oricum, varianta ultima 2.0.6 a Revisal nu are rubrica pt salariu, sau nu am vazut eu ???? si cum se salveaza, voi stiti ?
Nu are rubrica pt salariu, asa este! nu stiu cum se salveaza ca nu am ajuns in faza aceea. Pentru functionarii publici nu se depune. Eu l-am luat ca nu eram sigura si incepusem sa lucrez, dar noi nu depunem. Ura!!!!!!!!!!!!!! :lostit (13):



#14 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 28 January 2007 - 10:45 AM

I-ti doresc un an bun si plin de impliniri .
[/quote]
la fel si tie si tuturor colegilor!



#15 Alina_C

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 January 2007 - 12:44 PM

Ma bucurca s-a prelungit termenul, pt cei care nu au rusit sa termine de facut inregistrarile, dar nu mi se pare corect...eu m-am agitat sa termin ca sa pot respecta termenul initial de 31.01.2007, am lasat totul balta intre timp, ca sa ma trezesc cand m-am dus sa il depun ca nu mi l-au primit din cauza ca se schimba programul si ca s-a prelungit termenul de depunere( si mai erau acolo multe persoane in situatia mea). Nu mi se pare corect ce se intampla, trebuiau sa anunte acest lucru mult mai devreme, sa nu ne mai agitam degeaba. Mi se pare o mare porcarie modul de gestionare a acestor lucruri in tara asta. Deja m-am saturat pana peste cap. Pur si simlu isi bat joc de noi...
Cu respect,
Alinutza



#16 cosmia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Interests:schimb de experienta

Postat 28 January 2007 - 07:47 PM

cer ajutor la cei care au completat reg.de evidenta :lostit (13):
-daca am facut o inregistrare eronata cum o pot sterge fara sa-mi apara ,, corectie" sau ,,modificare" ?
sau daca vreau sa sterg o societate sau un salariat ?



#17 b_elley

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 January 2007 - 08:22 PM

Nu se poate sa stegi nimic:)
Poti insa sa nu bifezi corectia la Actualizare cand salvezi pe discheta ceea ce trimiti la ITM.



#18 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2007 - 05:46 PM

Vezi postareaAlina_C, la Jan 28 2007, 12:44 PM, a spus:

Ma bucurca s-a prelungit termenul, pt cei care nu au rusit sa termine de facut inregistrarile, dar nu mi se pare corect...eu m-am agitat sa termin ca sa pot respecta termenul initial de 31.01.2007, am lasat totul balta intre timp, ca sa ma trezesc cand m-am dus sa il depun ca nu mi l-au primit din cauza ca se schimba programul si ca s-a prelungit termenul de depunere( si mai erau acolo multe persoane in situatia mea). Nu mi se pare corect ce se intampla, trebuiau sa anunte acest lucru mult mai devreme, sa nu ne mai agitam degeaba. Mi se pare o mare porcarie modul de gestionare a acestor lucruri in tara asta. Deja m-am saturat pana peste cap. Pur si simlu isi bat joc de noi...

unde ai incercat sa l depui, la Bucuresti ?



#19 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2007 - 08:35 PM

Vezi postareamihavesa, la Jan 29 2007, 05:46 PM, a spus:

unde ai incercat sa l depui, la Bucuresti ?
Alina_C e din Bucuresti, poti vedea si tu asta daca te uiti la datele afisate sub avatarul ei :good:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL