Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ati patit si voi? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ati patit si voi?

15 replies to this topic

#1 loredana19

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 January 2007 - 05:08 PM

salutare tututor care citesc aceste randuri

sunt scarbita!am facut o comanda pe internet de lucrare contabila-nu zic de la ce firma, ca nu e voie, asadar am facut aceasta comanda inca de anul trecut, am platit-o de o luna jumate si nici pana azi eu nu am primit lucrarea..am sunat de nu mai stiu de cate ori sa vad ce se intampla si m-au dus cu presu...si pretind ca sunt seriosi...sunt foarte cunoscuti...ce sa fac???
loredana



#2 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 January 2007 - 11:04 PM

Parerea mea este sa faci ceva scris catre ei, in care sa le explici situatia foarte clar(cu referire la nenumaratele telefoane date) si le dai un termen in care sa-ti dea un raspuns, altfel ii dai in judecata. Trebuie sa comunici in scris cu ei, ca sa ai dovezi ca te-ai interesat. Le transmiti si pe fax si pe mail. Eu zic ca altfel reactioneaza la ceva scris.

Bafta maxima...sa rezolvi problema!




#3 loredana19

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 January 2007 - 11:18 PM

Vezi postareaCamiT, la Jan 29 2007, 11:04 PM, a spus:

Parerea mea este sa faci ceva scris catre ei, in care sa le explici situatia foarte clar(cu referire la nenumaratele telefoane date) si le dai un termen in care sa-ti dea un raspuns, altfel ii dai in judecata. Trebuie sa comunici in scris cu ei, ca sa ai dovezi ca te-ai interesat. Le transmiti si pe fax si pe mail. Eu zic ca altfel reactioneaza la ceva scris.

Bafta maxima...sa rezolvi problema!

Fiecare telefon pe care l-am dat este inregistrat, conform politicii lor. Le-am scris si pe site, la reclamatii si in aceeasi zi am si sunat, obtinand o promisiune ca mi se va livra lucrarea respectiva . Si am ramas la stadiul de promisiune. Ce ma intriga pe mine este faptul ca desi este o firma foarte cunoscuta specializata pe probleme contabile, care isi face reclama la greu si pe acest site, isi permite sa aiba aceasta conduita. E frustrant!
Azi mi-a venit ideea sa le scriu pe adresa unei anume persoane care imi trimite diverse e-mail-uri legate de diverse noutati pe probleme ec. Sper sa aibe efect.
Oricum, merci mult de sustinere!
loredana



#4 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 29 January 2007 - 11:40 PM

Pentru putin!
Intr-adevar e frustrant! Mai ales ca sigur a costat destul de mult respectiva lucrare.
Oricum cred ca e f. buna ideea de a comunica cu persoana care te "asalteaza" cu reclame... Daca tot e atat de activa la trimis reclame, poate reuseste sa rezolve si problema ta.

Bafta in continuare



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 January 2007 - 12:36 AM

de ce am eu un feeling ca e rentrop si straton :lostit (13):



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2007 - 01:27 AM

pt ca asa e :lostit (13):



#7 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 January 2007 - 02:06 AM

astia's mari penibili
le-am gasit 2 greseli unde cer bani sa dea sfaturi
una zicea ca ... inca se mai plateste taxa de 2% asupra tigarilor si bauturilor.. mai cer si vreo 900 pe an pt sfaturi



#8 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 30 January 2007 - 02:14 AM

sorry ca intervin...dar cele doua postari de mai sus nu fac parte din categoria....stiti voi..."mesaje antireclama sau jignitoare....trebuie sterse". ce ziceti? le stergem?
sorry inca o dat' pentru "intrepunere" :lostit (13):
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#9 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 January 2007 - 03:32 AM

cumva te simti jignit ? :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 30 January 2007 - 03:32 AM




#10 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 30 January 2007 - 10:42 AM

nu si nu am nici o treaba cu ei. doar ca ma gandeam la echitate din partea moderatorilor acestui forum chiar daca ... "Nu sunt model pentru nimeni, nici pentru mine" (ceea ce si inteleg)

Aceasta postare a fost editata de robertantal: 30 January 2007 - 10:42 AM

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#11 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 30 January 2007 - 10:46 AM

Septimiu! Eu iti multumesc din suflet pentru ca ma-i ajutat sa-mi rezolv problema cu conectarea.Esti un om adevarat. :lostit (13):



#12 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 January 2007 - 03:14 PM

Robert incearca sa fii mai la obiect...Nu se intelege care e problema!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#13 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 January 2007 - 05:04 PM

Vezi postarearobertantal, la Jan 30 2007, 10:42 AM, a spus:

nu si nu am nici o treaba cu ei. doar ca ma gandeam la echitate din partea moderatorilor acestui forum chiar daca ... "Nu sunt model pentru nimeni, nici pentru mine" (ceea ce si inteleg)

daca ai vreo problema legata de persoana mea treci pe PM
daca ai vreo problema legata de moderare fa reclamatie la administrator



#14 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2007 - 06:18 PM

Baieti, nu va purtati ca precum copiii !!!!!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#15 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 January 2007 - 06:20 PM

RECTIFICARE : Baieti, nu va purtati precum copiii !!!!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#16 roxanali

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 03 February 2007 - 11:56 AM

De acord cu Septimiu! Am patit si eu. Sunt multi care nu-ti inteleg stilul, insa mie-mi place.
Nu postez prea des pentru ca nu consider ca trebuie sa scriu doar de dragul de a scrie. Insa ma minunez de cate aberatii vad, discutii fara rost, contre, intrebari care nu ar trebui sa fie... Totusi, inainte de a intreba ceva ar trebui sa cautam, sa ne documentam mai intai si doar daca nu ne lamurim sa postam. Poate ca sunt off topic, insa nu m-am mai putut abtine.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL